Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePCANDiOS
Okładka Ski Jumping 2012 (PC)
OkładkaSki Jumping 2012 (PC)

Ski Jumping 2012

Super Ski Jump

Symulator skoków narciarskich, przygotowany przez rodzime studio Vivid Games z myślą o urządzeniach mobilnych.

Sportowe | sporty zimowe | skoki narciarskie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Ski Jumping 2012 Premiera

2gru2011

PC

22gru2011

AND iOS

Gry podobne do Ski Jumping 2012

Ultimate Ski Jumping 2020

Ski Jumping 2012 to kolejna gra sportowa poświęcona tematyce skoków narciarskich. Za stworzenie tytułu odpowiada polska firma Vivid Games.

Ski Jumping 2012 umożliwia graczowi stworzenie własnego zawodnika i wzięcie udziału w kilku trybach rozgrywki. Wśród nich są między innymi: Szybka rozgrywka, pozwalająca na natychmiastowe przeprowadzenie jednego konkursu, Puchar Świata, czyli cykl wielu zawodów mających na celu wyłonienie najlepszego zawodnika sezonu, a także Turniej rozgrywany na kilku skoczniach. Istnieje też możliwość stworzenia własnych zawodów.

W grze dostępnych jest 20 autentycznych skoczni narciarskich. Są to między innymi Planica, Lillehammer i Kuusamo. Autorzy nie posiadają jednak licencji na wizerunki skoczków, dlatego podczas rozgrywki są podawane jedynie ich imiona i pierwsze litery nazwiska. Rywalizujemy zatem z takimi skoczkami, jak Severin F., Johan Remen E. czy Kamil S.

Tytuł został przygotowany w pełnym trójwymiarze, a całość obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby. Każdy skok składa się z czterech faz: najazdu, odbicia, lotu i lądowania. W każdej z nich na ekranie pojawiają się znaczniki, a naszym celem jest takie manipulowanie klawiszami, aby były one cały czas na zielonych polach. Przykładowo jeśli będziemy źle balansować podczas najazdu (znaczniki będą przemieszczać się z zielonych pól na czerwone), to nie osiągniemy odpowiedniej prędkości i nie osiągniemy dalekiej odległości. Podobna mechanika występuje w kolejnych fazach skoku. Podczas wykonywania próby trzeba mieć też na uwadze podmuchy wiatru, mające wpływ na naszego zawodnika w czasie lotu.

Każdy ze skoków jest oceniany przez sędziów, którzy biorą pod uwagę odbicie, technikę lotu oraz lądowanie. O efektywności każdego z tych elementów gracz jest informowany przy pomocy procentowej skali. Im dany element został lepiej wykonany, tym więcej punktów za niego otrzymamy. Zainteresowanych rywalizacją zaciekawi zapewne fakt, że tytuł posiada globalną bazę statystyk umożliwiającą porównywanie własnych wyników z osiągami innych graczy

Ostatnia modyfikacja 23 maja 2012

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 8,2 / 10 na podstawie 114 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Ski Jumping 2012: Odpowiednia dla każdego wieku.

PC
AND
iOS