Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 września 2012, 09:21

autor: Góral

Zone of the Enders HD Collection zadebiutuje na przełomie października i listopada, wraz z demem Metal Gear Rising: Revengeance

Firma Konami, wydawca gry Zone of the Enders HD Collection, poinformowała, że tytuł ukaże się w USA 30 października bieżącego roku. Składanka zawierać będzie także próbną wersję Metal Gear Rising: Revengeance.

Firma Konami, wydawca i producent gry Zone of the Enders HD Collection, ujawniła datę premiery i cenę kompilacji w USA. Tytuł zadebiutuje 30 października bieżącego roku w cenie 39,99 dolarów na konsolach PlayStation 3 i Xbox 360. Europa prawdopodobnie poczeka do piątku 2 listopada. Dziennikarze ze Starego Kontynentu skierowali już pytanie w tej sprawie do Konami.

Zone of the Enders HD Collection zadebiutuje na przełomie października i listopada, wraz z demem Metal Gear Rising: Revengeance - ilustracja #1
W Zone of the Enders sterujemy wielkimi mechami.

Zestaw składa się z dwóch gier - Zone of the Enders i Zone of the Enders: The 2nd Runner. Obie dostały odświeżoną oprawę graficzną, Osiągnięcia lub Trofea. Dodatkowo okazało się, że na płycie z grami znajdziemy także demo Metal Gear Rising: Revengeance. Tytuł ten, tworzony przez studio PlatinumGames (autorzy takich gier jak: Anarchy Reigns, Bayonetta czy Vanquish), budzi spore kontrowersje wśród miłośników serii. Nadarzy się więc okazja na samodzielne przetestowanie slashera z Raidenem w roli głównej.

Zone of the Enders oryginalnie ukazało się na konsoli PlayStation 2 w 2001 roku. Gra autorstwa jednego z najbardziej znanych twórców - Hideo Kojimy - została ciepło przyjęta i w 2003 roku doczekała się kontynuacji - Zone of the Enders: The 2nd Runner. W maju poinformowano, że Konami pracuje już nad trzecią częścią opowieści, której nazwa robocza to Enders Project.