Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 września 2012, 10:11

autor: Łukasz "luckie" Szliselman

Project Eternity – będzie wersja bez zabezpieczeń DRM i wydanie na Maca

Kickstarterowa zbiórka na Project Eternity studia Obsidian ma się dobrze – kolejny próg został przekroczony. Do tej pory zebrano grubo ponad 1,6 miliona dolarów, zatem twórcy zapowiadają wersję pozbawioną zabezpieczeń DRM i wydanie gry na Macintoshe.

Nikt już chyba nie ma wątpliwości, że kickstarterowa akcja na rzecz Project Eternity – inspirowanego legendami gatunku klasycznego cRPG-a od studia Obsidian, okazała się strzałem w dziesiątkę. Pieniądze od graczy wciąż płyną w niezachwianym tempie. Kolejny próg został przekroczony i nic nie wskazuje, by nie udało się osiągnąć nawet najśmielszych celów studia.

Project Eternity – będzie wersja bez zabezpieczeń DRM i wydanie na Maca - ilustracja #1
Logo Project Eternity

Po zebraniu sumy 1,6 miliona dolarów twórcy zobowiązali się stworzyć wersję Project Eternity, pozbawioną znienawidzonych przez graczy zabezpieczeń DRM. Pojawi się ona dzięki współpracy z polskim serwisem Good Old Games. Ci, którzy do dnia premiery ofiarują przynajmniej 25 dolarów będą mogli wybrać, czy chcą otrzymać klucz do wersji cyfrowej gry na platformie Steam, czy wolną od DRM-ów edycję na GOG-u. Oczywiście wszyscy w przyszłości będą mogli kupić Project Eternity na obu serwisach.

Zgodnie z obietnicą, powstanie również wydanie na komputery Macintosh. Na razie nie wiadomo w jaki sposób dystrybuowana będzie na nich niezabezpieczona wersja gry, jako że GOG nie wspiera Maców.

Pojawiły się nowe nagrody dla co hojniejszych dobroczyńców. Wszyscy, którzy ofiarują co najmniej 140 dolarów otrzymają dostęp do beta testów Project Eternity. Dodano również dwa nowe progi: 50 i 80 dolarów. Przekazując studiu Obsidian 50 dolarów otrzymamy klucz do gry, ścieżkę dźwiękową, cyfrową wersję Książki Kolekcjonera, zestaw tapet w różnych rozdzielczościach i formatach, mapę świata gry i dzwonki na telefon. Za 80 dolarów dostaniemy to wszystko, plus elektroniczną kopię poradnika oraz drugi klucz do gry. Da się też dokupić kolejną kopię Project Eternity za 25 dolarów lub aż trzy za 60 dolarów. Idealne na prezent dla pamiętających stare dobre czasy dziadka i babci.

Obecnie Project Eternity zebrał już ponad 1,7 miliona dolarów, a do końca akcji pozostało jeszcze 26 dni. Jeśli zbiórka dalej będzie szła w takim tempie, możemy się spodziewać, że uda się przekroczyć wszystkie planowane progi. Przypominamy, co jeszcze nas czeka:

  • 1,8 mln dolarów – kolejna grywalna rasa, nowa klasa oraz towarzysz;
  • 2 mln dolarów – dowolnie modyfikowany dom gracza, w którym nasi kompani będą mogli odpocząć od znojów podróży;
  • 2,2 mln dolarów – wersja na Linuksa oraz nowy region, frakcja i kompan;
  • 2,4 mln dolarów i kolejne progi – nagrody za przekroczenie wyższych kwot dopiero zostaną ogłoszone.