Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 listopada 2015, 10:41

autor: Góral

Call of Duty: Black Ops III na PC ze wsparciem dla modów

Studio Treyarch poinformowało, że w 2016 roku PC-towa wersja strzelanki Call of Duty: Black Ops III doczeka się oficjalnego wsparcia i narzędzi dla moderów. Dzięki temu fani sami będą mogli tworzyć nowe tryby gry i mapy.

Call of Duty: Black Ops III – użytkownicy sami będą tworzyć tryby i mapy. - Call of Duty: Black Ops III na PC ze wsparciem dla modów - wiadomość - 2015-11-03
Call of Duty: Black Ops III – użytkownicy sami będą tworzyć tryby i mapy.

Studio Treyarch podzieliło się nowymi informacjami związanymi ze strzelanką Call of Duty: Black Ops III. Z pewnością ucieszą one graczy komputerowych, którzy zamierzają nabyć nową odsłonę popularnej serii. Deweloper zapowiedział bowiem wsparcie dla modów, dzięki czemu fani będą mogli samodzielnie tworzyć m.in. dodatkowe mapy oraz tryby rozgrywki. Mało tego, firma zamierza też udostępnić narzędzia i pliki do serwerów dedykowanych, pozwalające na tworzenie rozgrywek z użyciem modyfikacji. Ponadto system ten uzupełniony zostanie o przeglądarkę serwerów. Niestety na to wszystko trochę sobie poczekamy, gdyż alfa testy planowane są na marzec 2016 roku. Przy okazji zaznaczono, że niektóre elementy mogą ulec zmianie, ponieważ:

„Jest to tworzenie oprogramowania, więc nie zawsze wszystko idzie zgodnie z planem. Czasami opcje są opóźniane albo porzucane, a czasami zastępowane są innymi, lepszymi elementami”.

Tak czy siak, Treyarch ma zacne plany, ale zobaczymy, co z nich wyjdzie. Premiera Call of Duty: Black Ops III odbędzie się 6 listopada na konsolach PlayStation 4, Xbox One oraz komputerach PC. W tym samym dniu zadebiutuje też wersja na Xboksa 360 i PlayStation 3, ale będzie ona pozbawiona kampanii fabularnej.

Call of Duty: Black Ops III na PC ze wsparciem dla modów - ilustracja #2

Call of Duty: Black Ops III to kolejna odsłona jednego z najpopularniejszych obecnie cyklów gier wideo. Jednocześnie jest to następna część podserii tworzonej przez ekipę Treyarch. Akcja produkcji rozegra się 40 lat po wydarzeniach ukazanych w Call of Duty: Black Ops II. Historia rozpocznie się od niefortunnej misji jednego z oddziałów specjalnych Black Ops, który zniknął bez śladu, a chwilę później doszło do wycieku tajnych rządowych danych.

Oprócz singla doczekamy się także multiplayera z dziewięcioma specjalistami, dysponującymi różnymi zdolnościami. Ponadto bawić będzie można się także w ramach trybu współpracy – zarówno w kampanii fabularnej, jak i w trybie zombie.