Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 października 2015, 18:13

autor: Góral

Overwatch - wszystko, co chcesz wiedzieć o beta-testach [news zaktualizowany]

Dziś startują zamknięte beta-testy gry Overwatch od studia Blizzard Entertainment. Dla Waszej wygody zebraliśmy w niniejszej wiadomości wszystkie niezbędne informacje na ten temat - w tym wymagania sprzętowe wersji beta.

AKTUALIZACJA:

Studio Blizzard Entertainment opublikowało FAQ związane z beta testami, w związku z czym uzupełniliśmy poniższą wiadomość o dodatkowe informacje, w tym wymagania sprzętowe.

Overwatch - wszystko, co chcesz wiedzieć o beta testach [news zaktualizowany] - ilustracja #1

Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, dziś rozpoczynają się zamknięte testy strzelanki Overwatch. W związku z tym postanowiliśmy zebrać wszystkie najważniejsze informacje związane z tym wydarzeniem.

Czy będą klucze do bety?

Studio Blizzard Entertainment nie wysyła żadnych kodów, więc nie dajcie się nabrać na fałszywe rozdawnictwa i inne tego typu rzeczy. Jeżeli zapisaliście się do zabawy (możecie to zrobić w tym miejscu), to spodziewajcie się oflagowania konta, o czym zostaniecie poinformowani mailowo i oczywiście objawi się to dostępem do gry z poziomu aplikacji Battle.net. Miejsce na uwadze także jedną rzecz – na początku dostęp do rozgrywki otrzyma tylko niewielka część zainteresowanych, a pozostali chętni dodawani będą z biegiem czasu.

Czy będzie można kupić dostęp do bety?

Firma nie planuje sprzedaży wejściówek, jak miało to miejsce w przypadku bety Heroes of the Storm.

Po co nam zamknięta beta?

Głównym zadaniem zamkniętych testów, będzie dopracowanie gameplayu. Studio liczy, że gracze podzielą się swoimi uwagami dotyczącymi wszystkich aspektów rozgrywki – od postaci, i ich zdolności, aż po mapy.

Czy będą inne możliwości dostania się do bety?

Raczej nie, ale oprócz zamkniętej bety, co jakiś czas mają być organizowane także otwarte, weekendowe testy, których celem będzie sprawdzanie sprawności serwerów. Pierwsze tego typu wydarzenie odbędzie się po tegorocznym BlizzConie (6 – 7 listopada).

Jakie są wymagania sprzętowe wersji beta?

Nie znamy jeszcze wymagań sprzętowych bety Overwatch, ale od jakiegoś czasu wiadomo, że zabawa przeznaczona będzie tylko dla użytkowników systemu operacyjnego Windows. Konieczne jest także zainstalowanie aplikacji Battle.net.

Aktualizacja:

Firma ujawniła wymagania sprzętowe, które przedstawiają się następująco:

Minimalne (zapewnią zabawę w 30 kl/s):

  • Procesor: Intel Core i3 lub AMD Phenom X3 865;
  • Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 460, ATI Radeon HD 4850 lub Intel HD Graphics 4400;
  • Pamięć: 768 MB VRAM, 4 GB RAM;
  • Dysk twardy: 7200 RPM z 5 GB wolnego miejsca;
  • System operacyjny: Windows Vista/7/ 8/10 64-bit (z najnowszym dodatkiem Service Pack).

Zalecane (zabawa w 60 kl/s przy średnich ustawieniach):

  • Procesor: Intel Core i5 lub AMD Phenom II X3 (2,8 GHz);
  • Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 660 lub ATI Radeon HD 7950;
  • Pamięć: 2 MB VRAM, 6 GB RAM.

Czy beta będzie po polsku?

Podczas beta testów gra dostępna będzie w języku polskim.

Czy będzie można dzielić się swoimi wrażeniami z gry?

Firma nie narzuca na użytkowników zamkniętych beta testów żadnych umów zabraniających dzielenia się swoimi opiniami w sieci, więc możemy się w najbliższym czasie spodziewać wysypu informacji i gameplayów.

Czy postępy z bety zostaną przeniesione do pełenej wersji?

Nie, wszystko, co odblokujemy w becie nie zostanie przeniesione do pełnej wersji.

Czy gra będzie darmowa?

Studio Blizzard Entertainment nie ujawniło jeszcze czy finalnie otrzymamy produkcję opartą na modelu biznesowym free-to-play, ale wszystko wskazuje na to, że tak właśnie będzie. Niemniej oficjalnego komunikatu w tej sprawie jeszcze się nie doczekaliśmy.

Informacje o grze

Na koniec przypominamy czym w ogóle jest Overwatch. Pisząc w skrócie, jest to sieciowa strzelanka w stylu Team Fortress 2 na komputery PC, w której wcielamy się w rozmaite postacie walczące w ramach drużynowych pojedynków. Wśród dostępnych herosów znajdziemy m.in. Wieprza pełniącego rolę tanka, Złomiarza specjalizującego się w obronie, Żołnierza-76, który najlepiej sprawdza się w ataku czy też Łaskę – postać wsparcia. Rozgrywka odbywać ma się w dwóch trybach – Ładunek, w którym musimy dostarczyć dany przedmiot na miejsce / powstrzymać „kurierów” przed dotarciem do celu oraz Przejęcie punktu, czyli trybie polegającym na walczeniu o kontrolę na mapie. Wszystko to uzupełnia kreskówkowa oprawa graficzna.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.