Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 listopada 2015, 19:02

autor: Piotr "Pirlond" Bicki

Blizzard pracuje nad konsolowym Overwatch?

Choć Overwatch zostało dotychczas zapowiedziane tylko na PC, całkiem możliwe, że planowane jest wydanie gry na Xboksa One i PlayStation 4. Tak przynajmniej sugeruje oferta sklepu GameStop, który zaczął przyjmowanie zamówień przedpremierowych na konsolowe edycje sieciowej strzelanki Blizzarda.

Overwatch trafi na konsole? - Blizzard pracuje nad konsolowym Overwatch oraz remasterami StarCrafta, Diablo II i Warcrafta III? - wiadomość - 2015-11-05
Overwatch trafi na konsole?

Jutro w Los Angeles rozpocznie się BlizzCon – coroczne święto fanów gier Blizzarda, na których firma ujawnia niespodzianki związane z jej projektami. Całkiem możliwe, że jedną z nich może być zapowiedź konsolowego Overwatch – sieciowej strzelanki, którą zapowiedziano rok temu, ale tylko na PC. Takie wnioski można wyciągnąć ze słów internauty o pseudonimie SteveMightSay, który na Twitterze napisał, że amerykański GameStop zaczął dzisiaj przyjmować zamówienia przedpremierowe na wspomnianą produkcję w wydaniu na Xboksa One oraz PlayStation 4. Informację tę dostać miał od przedstawiciela nowojorskiego oddziału sklepu. Dodał również, że tytuł w edycji na platformy Microsoftu i Sony kosztuje ponoć 60 dolarów.

Wiadomość została już co prawda usunięta, ale wcześniej zacytowali ją dziennikarze serwisu Kotaku (to właśnie oni ją znaleźli). Jej autor opublikował za to kolejny wpis, w którym stwierdził, że miłośnicy Blizzarda „od dzisiaj powinni być szczęśliwi”. Na razie nie udało się zweryfikować słów internauty, ale nie byłby to pierwszy przypadek, kiedy coś przedwcześnie wyciekłoby z GameStopu. Wątpliwości co prawda może budzić fakt, że konsolowe Overwatch miałoby być sprzedawane po pełnej cenie, podczas gdy gra prawdopodobnie ma opierać się na modelu free-to-play zakładającym darmową rozgrywkę. Pamiętajmy jednak, że wcześniej na rynek trafiło pudełkowe (a co za tym idzie, pełnopłatne) wydanie innej docelowo bezpłatnej produkcji Blizzarda – Heroes of the Storm. Wszystko powinno wyjaśnić się na startującym jutro BlizzConie.

Blizzard chce najwyraźniej odświeżyć StarCrafta, Diablo II i Warcrafta III: Reigns of Chaos. - Blizzard pracuje nad konsolowym Overwatch oraz remasterami StarCrafta, Diablo II i Warcrafta III? - wiadomość - 2015-11-05
Blizzard chce najwyraźniej odświeżyć StarCrafta, Diablo II i Warcrafta III: Reigns of Chaos.

Możliwe też, że na imprezie ujawniona zostanie jeszcze jedna do tej pory pilnie strzeżona przez studio niespodzianka. Na oficjalnej stronie zespołu pojawiło się nowe ogłoszenie o pracę – deweloperzy szukają w nim osób, które zaangażowane byłyby w odświeżenie trzech chyba najbardziej kultowych gier ekipy. Mowa tu o pierwszym StarCrafcie, Diablo II i Warcraft III: Reigns of Chaos. Do obowiązków potencjalnych pracowników miałoby należeć dostosowanie tych wiekowych już produkcji do działania na współczesnych systemach operacyjnych, wyeliminowanie różnego rodzaju błędów, a także zaimplementowanie mechanizmów do walki z oszustami w trybach sieciowych. Co ciekawe, mieliby także zadbać o to, by produkcje „wyglądały tak samo dobrze, jak się w nie gra”. Może to oznaczać, że zostaną one mocno odrestaurowane również pod względem graficznym.

Mimo to zaprezentowanie odświeżonych wersji StarCrafta, Diablo II i Warcrafta III: Reigns of Chaos na tegorocznym BlizzConie wydaje się bardzo mało prawdopodobne. Opublikowane ogłoszenie oznacza, że prace nad zremasterowanymi edycjami gier jeszcze nie ruszyły albo że znajdują się na bardzo wczesnym etapie. Nie należy więc oczekiwać, że Blizzard pokaże je w najbliższy weekend.