Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 7 listopada 2015, 13:35

autor: Adrian Werner

Helldivers zawita także na pecety

Dobrze znana posiadaczom konsol PlayStation strzelanka Helldivers doczeka się konwersji na pecety. Wydanie komputerowe trafi do sprzedaży w przyszłym miesiącu.

Do tej pory wyśmienitą strzelanką Helldivers mogli cieszyć się tylko posiadacze konsol z rodziny PlayStation. Teraz jednak okazało się, że wkrótce dołączą do nich gracze pecetowi. Sposób ujawnienia wersji komputerowej był dosyć nietypowy. Zamiast oficjalnej zapowiedzi po prostu dodano do usługi Steam stronę poświęconą konwersji na PC. Możemy z niej wyczytać, że nie będziemy musieli długo czekać na premierę, gdyż nastąpi ona już w przyszłym miesiącu. Ponadto zamieszono tam wymagania sprzętowe gry.

Minimalne wymagania sprzętowe:

 1. System operacyjny: Windows Vista / 7
 2. Procesor: 2.4 GHz Dual Core
 3. Pamięć RAM: 4 GB
 4. Karta grafiki: NVIDIA GeForce 9800 / ATI Radeon HD 2600 XT z (512 MB pamięci)
 5. Wersja DirectX: 10
 6. Miejsce na dysku: 7 GB

Rekomendowane wymagania sprzętowe:

 1. System operacyjny: Windows Vista / 7
 2. Procesor: 2.4 GHz Dual Core
 3. Pamięć RAM: 4 GB
 4. Karta grafiki: NVIDIA GeForce GTX 460 Radeon 5870 (1 GB pamięci)
 5. Wersja DirectX: 10
 6. Miejsce na dysku: 7 GB

Możemy spodziewać się, że konwersja na pecety będzie dobrej jakości. Helldivers jest bowiem dziełem studia Arrowhead, które zajmuje się głównie produkcją gier na PC i ma na koncie takie tytuły jak Magicka, Gauntlet czy The Showdown Effect.

Przypomnijmy, że Helldivers to zręcznościowa strzelanka nastawiona głównie na tryb kooperacji dla czterech osób, choć nie zabrakło także opcji samotnej zabawy. Gracze kierują członkami tytułowego oddziału specjalnego, który musi uratować Ziemię przed inwazjami trzech obcych ras. Ciekawym aspektem rozgrywki jest to, że sukcesy i porażki poszczególnych użytkowników łącznie wpływają na zmianę sytuacji w wirtualnym świecie, kształtując przebieg całego konfliktu.

Helldivers zadebiutowało na konsolach PlayStation 4, PlayStation Vita i Playstation 3 w marcu tego roku. Gra została bardzo ciepło przyjęta przez recenzentów, uzyskując średnią ocen (wg. serwisu Metacritic) na poziomie 81%.

 1. Helldivers – oficjalna strona gry