Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 stycznia 2016, 10:00

autor: Entelarmer

Necropolis z datą premiery oraz trybem kooperacji

Studio Harebrained Schemes podało datę premiery gry Necropolis. Najnowsza produkcja twórców serii Shadowrun ukaże się 17 marca i zaoferuje tryb kooperacji.

Na temat Necropolis – kolejnego projektu studia Harebrained Schemes (twórców serii Shadowrun) – nie słyszeliśmy nic od wakacyjnych targów PAX Prime, kiedy to zaprezentowano nowy zwiastun produkcji. Okazuje się jednak, że twórcy bynajmniej nie tracili czasu i po cichu kontynuowali prace nad grą. Te zaś najwyraźniej zmierzają do końca. Od początku stycznia na blogu deweloperskim Necropolis zaczęły się pojawiać kolejne (aczkolwiek niezbyt treściwe) wpisy, m.in. na temat świata gry. Teraz zespół poinformował, że ich najnowsza produkcja ukaże się 17 marca, a zamówienia przedpremierowe w sklepie Steam będzie można składać od 2 lutego. Co więcej, zapowiedziano także tryb kooperacji, w ramach którego możliwa będzie wspólna walka z potworami maksymalnie 4 graczy. Natomiast ciągle czekamy na nowe szczegóły odnośnie innej gry Harebrained Schemes - odświeżonego Battletecha.

Necropolis z datą premiery oraz trybem kooperacji - ilustracja #2Necropolis to gra akcji typu roguelike z widokiem TPP na komputery osobiste, w której trafiamy do ogromnego magicznego kompleksu pełnego skarbów, pułapek oraz potworów. W produkcji natkniemy się na sporą dawkę humoru, mimo niezbyt przyjemnych historii innych herosów, którzy odważyli się zapuścić do budowli stworzonej przez szalonego maga Abraxisa. Rozgrywka ma być dość wymagająca i skupi się na walce z mniej lub bardziej potwornymi przeciwnikami, wymagającej od gracza szybkich palców oraz wyczucia odpowiedniego momentu do ataku.