Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 lutego 2016, 09:50

Premiera Necropolis przesunięta - tytuł ukaże się na konsolach

Studio Harebrained Schemes poinformowało o przesunięciu daty premiery gry Necropolis w związku z decyzją o wydaniu jej na konsolach (z pomocą firmy Bandai Namco). Tytuł zadebiutuje latem tego roku na PC, PlayStation 4 oraz Xboksie One.

Z potwornościami w Necropolis zmierzymy się dopiero latem. - Premiera Necropolis przesunięta - tytuł ukaże się na konsolach - wiadomość - 2016-02-26
Z potwornościami w Necropolis zmierzymy się dopiero latem.
Necropolis w skrócie:
  • Producent: Harebrained Schemes:
  • Wydawca: Harebrained Schemes/Bandai Namco Entertainment
  • Gatunek: roguelike
  • Platformy sprzętowe: PC, XONE, PS4
  • Data premiery: lato 2016
  • Inne: rozgrywka inspirowana serią Dark Souls; oryginalny styl graficzny; sporo akcentów humorystycznych

Zła wiadomość dla osób czekających na Necropolis – grę akcji typu roguelike od studia Harebrained Schemes. Producent poinformował o zmianie daty premiery, wskutek czego tytuł zadebiutuje nie 17 marca (jak podawaliśmy wcześniej), lecz dopiero w okresie wakacyjnym. Powodem jest skądinąd miła informacja: gra zostanie wydana na konsole PlayStation 4 oraz Xbox One. Jak stwierdził przedstawiciel Harebrained Schemes we wpisie na platformie Steam, przeniesienie gry na te platformy zajmie nieco czasu, a formalności z tym związane trwają na tyle długo, że twórcy musieliby skupić się na edycjach konsolowych kosztem wydania na komputery osobiste. Stąd też niechętna decyzja o przesunięciu premiery o kilka miesięcy. Wypada też wspomnieć, że o ile studio samodzielnie wyda wersję PC, o tyle dystrybucją na konsolach zajmie się firma Bandai Namco, czyli wydawca serii Dark Souls, będącej inspiracją dla Necropolis.

Niejako na osłodę zespół opublikował kolejny zwiastun produkcji, w którym zaprezentowano tryb kooperacji dla maksymalnie 4 graczy. Nietrudno zauważyć, że choć ogólna atmosfera filmiku bynajmniej do mrocznych nie należy, to dzieło Harebrained Schemes śmiało można by reklamować osławionym hasłem wspomnianego cyklu studia From Software: „Przygotuj się, by umrzeć”. Zwiastun możecie obejrzeć poniżej.

Premiera Necropolis przesunięta - tytuł ukaże się na konsolach - ilustracja #3

Necropolis to niezależna gra akcji typu roguelike z widokiem TPP, inspirowana m.in. serią Dark Souls. W grze wcielimy się w bohatera eksplorującego wnętrze magicznego kompleksu, wypełnionego potworami, pułapkami i tym, co zostało po poprzednich herosach. Tytuł wyróżnia unikatowy styl graficzny oraz spora dawka humoru, choć dość specyficznego. Natomiast walka, podobnie jak w dziełach From Software, wymagać będzie odpowiedniego wyczucia oraz zręcznych palców.

Jakub Błażewicz

Jakub Błażewicz

Grami wideo (i nie tylko wideo) zainteresowany od lat, ukończył polonistyczne studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim pracą poświęconą tej właśnie tematyce. Przygodę z GOL-em rozpoczął w 2015 roku, pisząc w newsroomie growym, a następnie również filmowym i – o zgrozo! – technologicznym (nie zabrakło też udziału w encyklopedii gier). Zaczynał od platformówek i do dziś pozostaje ich wielkim fanem (w tym metroidvanii), ale wykazuje też zainteresowanie karciankami (także papierowymi), bijatykami, soulslike’ami i w zasadzie wszystkim, co dotyczy gier jako takich. Nie pytać o kwestie związane z grafiką – po kilku godzinach autor potrafi zachwycać się pikselowymi postaciami z gier pamiętających czasy Game Boya łupanego (jeśli nie starszymi).

więcej