Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 października 2016, 17:01

Wieści ze świata (Forza Horizon 3, Rocket League, Kerbal Space Program, FNaF Sister Location, Anno 2205, Necropolis) 5/10/2016

Dziś piszemy o pierwszym patchu do gry Forza Horizon 3, wypuszczeniu aktualizacji AquaDome do Rocket League, dużych zwolnieniach w studiu Squad (twórcy Kerbal Space Program), możliwym opóźnieniu Five Nights at Freddy’s: Sister Location, trzecim dużym DLC do Anno 2205 (Frontiers) oraz o premierze Necropolis na PS4 i XOne. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Forza Horizon 3 z pierwszym patchem i drugim DLC

Studio Playground Games wypuściło pierwszy patch do gry Forza Horizon 3, poświęcony przede wszystkim wersji pecetowej. Zmiany obejmują m.in. poprawienie wydajności i stabilności programu, zapewnienie lepszego wsparcia dla kierownic (ze szczególnym uwzględnieniem modelu Logitech G27) oraz odblokowanie na XOne zakładek Social i Rivals dla graczy z kontem Xbox Live Silver. Pełną listę modyfikacji znajdziecie tutaj.

Warto jeszcze wspomnieć, że jednocześnie Forza Horizon 3 doczekała się drugiego DLC z nowymi samochodami – The Smoking Tire Car Pack (pierwszy pakiet, Motorsport All-Stars Car Pack, zadebiutował równo z „podstawką”). Dodatek oferuje siedem pojazdów:

  • 2016 Aston Martin Vulcan
  • 2016 BMW M2 Coupe
  • 2010 Ford Crown Victoria Police Interceptor
  • 2016 GTA Spano
  • 1976 Jeep CJ5 Renegade
  • 2000 Lotus 340R
  • 2016 Pagani Huayra BC

Rocket League z aktualizacją AquaDome

Studio Psyonix wypuściło aktualizację AquaDome (1.24) do Rocket League, która została zapowiedziana pod koniec września. Oprócz tytułowej podwodnej areny i dwóch niedostępnych wcześniej samochodów do kupienia, patch m.in. wprowadza nowe skrzynki z zawartością (Champions Crate III) i garść świeżych elementów do personalizacji pojazdów oraz poprawia wyważenie rozgrywki, modyfikując tryb Rumble, areny Cosmic i Octagon oraz samochody Road Hog i Hotshot. Pełną listę zmian znajdziecie tutaj.

Duże zwolnienia u twórców Kerbal Space Program (Squad)

Zespół Squad, odpowiedzialny za stworzenie gry Kerbal Space Program, został mocno przerzedzony na skutek opuszczenia go przez ośmiu ważnych członków ekipy. Jak dowiedział się serwis PCGamesN, najbardziej prawdopodobną przyczyną są złe, niestabilne warunki pracy u dewelopera. Tymczasem w niedawnym oficjalnym komunikacie studio przedstawiło ambitne plany dalszego rozwijania Kerbal Space Program (11 października wyjdzie duża aktualizacja 1.2), nie zająkując się ani słowem na temat zwolnień.

Five Nights at Freddy’s: Sister Location zostanie opóźnione?

Scott Cawthon uprzedził graczy, że jego najnowsze dzieło – Five Nights at Freddy’s: Sister Location – może zostać opóźnione nawet o kilka miesięcy. Deweloper tłumaczy sytuację w następujący sposób: „W grze są pewne bardzo mroczne elementy, do tego stopnia, że momentami robi mi się niedobrze”. Cawthon jeszcze się zastanawia, czy je zostawi (w takim wypadku premiera nastąpiłaby już pojutrze), ale jeśli zdecyduje się na zmiany w fabule, by była „przyjazna dzieciom”, czeka go żmudne przerabianie prawie całej gry.

Anno 2205 z trzecim dużym DLC (Frontiers)

Firma Ubisoft i studio Blue Byte wypuściły trzeci i ostatni duży dodatek do strategii Anno 2205, zatytułowany Frontiers (poprzedni, Orbit, wyszedł w lipcu). Rozszerzenie wprowadza kolejne trzy sektory, w których można budować – Archipelag Zielonej Fali, Wyspy Madrigal i arktyczną Prowincję Savik. Na szczególną uwagę zasługuje pierwszy z wymienionych, bo gracz może tam spotkać nową frakcję – uśpioną rasę organiczno-mechanicznych Syntetyków – i przeciągnąć ją na swoją stronę, zyskując wydajną siłę roboczą.

Premiera nastąpiła w atmosferze małej afery, bo dodatek Frontiers nie został objęty przepustką sezonową – która pierwotnie miała zawierać dwa płatne DLC – i jej posiadacze są niezadowoleni, że muszą kupić nowe rozszerzenie oddzielnie (za 11,99 euro, czyli ok. 52 zł).

Necropolis wyszło na PS4 i XOne

Studio Harebrained Schemes wypuściło na konsolach PlayStation 4 i Xbox One Necropolis – trzecioosobową grę akcji (slasher) z elementami roguelike, dostępną od lipca na pecetach. Nowe wersje otrzymały całą zawartość, o którą wydanie komputerowe wzbogaciło się do tej pory, a zwłaszcza nowości z wrześniowej aktualizacji 1.1 (wraz z którą gra otrzymała podtytuł Brutal Edition), czyli m.in. dodatkową grywalną postać, nowe środowisko, przeciwników, pułapki, przedmioty etc. Wersje konsolowe kosztują po ok. 100 zł.

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazk w naszej galerii…

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier:

Krzysztof Mysiak

Krzysztof Mysiak

Wpadł w sidła elektronicznej rozrywki przez starszego brata – kolekcjonera gier i gracza. Przez lata młodości nie miał własnego sprzętu nadającego się do grania, więc inwestował czas w wertowanie GOL-owskiej Wielkiej Encyklopedii Gier (i CD-Action). Swoje przeznaczenie dopełnił krótko po maturze, w 2013 roku, wysyłając CV do krakowskiej redakcji. Zdobył wykształcenie dwuklasowca – bibliotekarza/infobrokera – ale zamiast pójść w ślady Deckarda Caina czy Handlarza Cieni, wolał kontynuować karierę autora wiadomości ze świata (i nie tylko). Po paru latach wiercenia dziury w brzuchu połowie redakcji wyszarpał miejsce w gronie pracowników GRYOnline.pl i w 2017 r. przeniósł się do Krakowa. Zanim wyfrunął stamtąd do Poznania (w 2020 r.), zdążył zostać zapamiętany jako ten koleś, który bywa na tolkienowskich konwentach, jeździ paskudnym Subaru Imprezą i wywija mieczem na firmowym parkingu. Dziś z dystansu dogląda Encyklopedię Gier i Serwis Informacyjny.

więcej