Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPS4SwitchPCXONE
Okładka Mantis Burn Racing (PS4)
OkładkaMantis Burn Racing (PS4)

Mantis Burn Racing

Zręcznościowa gra wyścigowa stworzona przez niezależne studio WooFoo, w której gracze biorą udział w zwariowanych zawodach rozgrywających się na krętych trasach.

Wyścigi | samochodowe | top-down

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Mantis Burn Racing Premiera

5lip2016

PC

12paź2016

PS4 XONE

23lis2017

Switch

producent: VooFoo wydawca: VooFoo Strona oficjalna

Mantis Burn Racing to zręcznościowa gra wyścigowa typu top-down na PC, Switch itd.. Tytuł powstał w studiu VooFoo, znanym z takich produkcji jak Backgammon Blitz, Pure Pool czy też Pure Hold'em.

Mechanika

Zabawa w Mantis Burn Racing jest czysto zręcznościowa i w większości przypadków polega na odpowiednim manewrowaniu samochodem, by przejechać krętą trasę w jak najkrótszym czasie, przy okazji zostawiając w tyle pozostałych zawodników. Akcję obserwujemy z kamery zawieszonej wysoko w górze, podobnie jak np. w Bang Bang Racing, a trasy rozmieszczone są w kilku zróżnicowanych środowiskach (np. centrum miasta i skalista pustynia). Ponadto zatroszczono się rozmaite pojazdy podzielone na trzy główne kategorie – buggy, samochody sportowe i ciężarówki. Każda z maszyn ma mocne i słabe strony, więc np. jedną lepiej się prowadzi, druga jest szybsza itd. Co ważne, pojazdy można modyfikować, umieszczając nowe elementy w przeznaczonych na to miejscach. W ten sposób tworzymy rozmaite kombinacje, wpływając na osiągi samochodów.

Tryby gry

Główną formą rozgrywki jest tryb kariery dla jednego gracza, w którym naszym celem jest zostanie mistrzem kierownicy. Dodatkowo możemy wykonywać cotygodniowe wyzwania; ale to nie wszystko, co przygotowali twórcy. W Mantis Burn Racing na PC, Switch itd. można się bowiem bawić zarówno samemu, jak i w trybie multiplayer. Potyczki wieloosobowe dostępne są lokalnie dla czterech graczy na jednym ekranie, oraz przez Internet – w tym przypadku w rozgrywce uczestniczyć może maksymalnie osiem osób.

Kwestie techniczne

Oprawa graficzna produkcji nie dorównuje najładniejszym grom na rynku, ale w swojej klasie Mantis Burn Racing z pewnością należy do czołówki. Co ciekawe, jest to jeden z pierwszych projektów na PlayStation 4 Pro, który działa w natywnej rozdzielczości 4K.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / podzielony ekran   Liczba graczy: 1-8  

Klasyfikacja PEGI Mantis Burn Racing

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.
PC
PS4
XONE
Switch