Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPCXONEPS4Switch
Okładka Mantis Burn Racing (PC)

Mantis Burn Racing

Zręcznościowa gra wyścigowa stworzona przez niezależne studio WooFoo, w której gracze biorą udział w zwariowanych zawodach rozgrywających się na krętych trasach.

Wyścigi | samochodowe | multiplayer | top-down

Okładka Mantis Burn Racing (PC)

producent: VooFoo

wydawca: VooFoo

Strona oficjalna

data premiery gry:

5lip2016

PC

12paź2016

PS4 XONE

23lis2017

Switch

Mantis Burn Racing to zręcznościowa gra wyścigowa typu top-down na PC, Switch itd.. Tytuł powstał w studiu VooFoo, znanym z takich produkcji jak Backgammon Blitz, Pure Pool czy też Pure Hold'em.

Mechanika

Zabawa w Mantis Burn Racing jest czysto zręcznościowa i w większości przypadków polega na odpowiednim manewrowaniu samochodem, by przejechać krętą trasę w jak najkrótszym czasie, przy okazji zostawiając w tyle pozostałych zawodników. Akcję obserwujemy z kamery zawieszonej wysoko w górze, podobnie jak np. w Bang Bang Racing, a trasy rozmieszczone są w kilku zróżnicowanych środowiskach (np. centrum miasta i skalista pustynia). Ponadto zatroszczono się rozmaite pojazdy podzielone na trzy główne kategorie – buggy, samochody sportowe i ciężarówki. Każda z maszyn ma mocne i słabe strony, więc np. jedną lepiej się prowadzi, druga jest szybsza itd. Co ważne, pojazdy można modyfikować, umieszczając nowe elementy w przeznaczonych na to miejscach. W ten sposób tworzymy rozmaite kombinacje, wpływając na osiągi samochodów.

Tryby gry

Główną formą rozgrywki jest tryb kariery dla jednego gracza, w którym naszym celem jest zostanie mistrzem kierownicy. Dodatkowo możemy wykonywać cotygodniowe wyzwania; ale to nie wszystko, co przygotowali twórcy. W Mantis Burn Racing na PC, Switch itd. można się bowiem bawić zarówno samemu, jak i w trybie multiplayer. Potyczki wieloosobowe dostępne są lokalnie dla czterech graczy na jednym ekranie, oraz przez Internet – w tym przypadku w rozgrywce uczestniczyć może maksymalnie osiem osób.

Kwestie techniczne

Oprawa graficzna produkcji nie dorównuje najładniejszym grom na rynku, ale w swojej klasie Mantis Burn Racing z pewnością należy do czołówki. Co ciekawe, jest to jeden z pierwszych projektów na PlayStation 4 Pro, który działa w natywnej rozdzielczości 4K.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / podzielony ekran     Liczba graczy: 1-8  

Gry podobne do Mantis Burn Racing

Klasyfikacja PEGI Mantis Burn Racing

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.
PC
PS4
XONE
Switch