Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPS4XONEPCSwitch
Okładka Table Top Racing: World Tour (PS4)

Table Top Racing: World Tour

Table Top Racing: World Tour pozwala graczom pokierować miniaturowymi samochodzikami, ścigającymi się na usianych przeszkodami, zabawkowych torach, rozstawionych w przeróżnych pomieszczeniach: w warsztacie samochodowym, na złomowisku, w restauracji czy też na pokładzie jachtu.

Wyścigi | elementy zręcznościowe | multiplayer

Table Top Racing: World Tour to zręcznościowa gra wyścigowa na PS4, PC itd., wyprodukowana przez Playrise Digital. Tytuł jest kontynuacją wydanego w 2013 roku na urządzeniach mobilnych Table Top Racing autorstwa tej samej ekipy.

Mechanika

W grze zasiadamy za kierownicą jednego z dwunastu samochodów – a raczej samochodzików, gdyż tak naprawdę kierujemy miniaturowymi pojazdami inspirowanymi prawdziwymi maszynami. Ścigamy się nimi po 20 trasach, znajdujących się m.in. w warsztacie samochodowym, na złomowisku, w restauracji czy też na pokładzie jachtu. Każda z miejscówek charakteryzuje się innym wystrojem i przeszkodami, więc jednym z kluczy do sukcesu jest jak najdokładniejsze poznanie toru. Rozgrywka w Table Top Racing: World Tour na PS4, PC itd. ma czysto zręcznościowy charakter: pojazdy obijają się o siebie i elementy otoczenia bez większych szkód, steruje się nimi właściwie tak samo, w trakcie zmagań korzystamy z power-upów itd.

Tryby gry

Table Top Racing: World Tour oferuje sześć głównych rodzajów wyścigów w ramach kampanii dla jednego gracza, zwanej Championship Mode. Oprócz tego deweloperzy przygotowali także ponad osiemdziesiąt specjalnych wyzwań sprawdzających nasze umiejętności, a także multiplayer z ośmioma kategoriami zawodów.

Kwestie techniczne

Produkcja studia Playrise Digital to kolorowa, trójwymiarowa gra, która w kwestii grafiki nie oferuje niczego, czego byśmy nie widzieli wcześniej. Uwagę przyciąga głównie sama stylistyka – w końcu kierujemy niewielkimi pojazdami w otoczeniu arbuzów, puszek itd. Całość uzupełnia elektroniczna ścieżka dźwiękowa autorstwa Wesa Smitha (Juice Recordings).

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Ocena gry 7 / 10 na podstawie 21 ocen czytelników.

Gry podobne do Table Top Racing: World Tour

Klasyfikacja PEGI Table Top Racing: World Tour

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Table Top Racing: World Tour

Sony PlayStation 4

Wykorzystuje: PlayStation Network

Microsoft XBOX ONE

Wykorzystuje: Xbox Live

Danteveli_ Ekspert 4 maja 2016

Nie uznałbym siebie za olbrzymiego fana ścigałek. Siedzenie za kierownicą wywołuje u mnie agresję. Nawet w grach zachowuje się jak jakiś maniek, który wyskakuje na skrzyżowaniu ze swojej bryki by wpieprzyć innemu kierowcy za jakieś rzekome przewinienia. Mam jednak olbrzymią słabość do Micro Machines i wszystkich innych gierek, gdzie prowadzimy jakieś miniaturki Czy Table Top Racing: World Tour ma szansę stać się moją drogą powrotu do gier wyścigowych?

7.0
PS4
XONE
PC
Switch