Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweANDPCiOS
Okładka Five Nights At Freddy's: Sister Location (AND)
OkładkaFive Nights At Freddy's: Sister Location (AND)

Five Nights At Freddy's: Sister Location

Kolejna odsłona popularnego cyklu horrorów Five Night at Freddy’s Scotta Cawthona. Zgodnie ze wzmiankami, jakie pojawiły się już w trzeciej części cyklu, restauracja Freddy Fazbear’s Pizza nie była jedynym miejscem, opanowanym przez mordercze animatroniki.

Przygodowe | FPP | survival horror | horror

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Five Nights At Freddy's: Sister Location Premiera

7paź2016

PC

22gru2016

AND

3sty2017

iOS

Gry podobne do Five Nights At Freddy's: Sister Location

This War of Mine

Five Nights at Freddy's

Knock-knock

Five Nights At Freddy's: Sister Location to horror, będący piątą pełnoprawną odsłonę cyklu Five Nights At Freddy's. Grę opracował niezależny deweloper Scott Cawthon, czyli twórca odpowiedzialny za wszystkie wcześniejsze odsłony marki.

Fabuła

Akcja Five Nights At Freddy's: Sister Location przenosi gracza poza sieć restauracji należącej do Fazbear Entertainment. Zamiast tego trafia on do należącego do Williama Aftona lokalu - Circus Baby's Entertainment and Rental. Również w tym miejscu wykorzystywane są animatroniki. Należą one jednak do innego zestawu, który oprócz kolejnych wariacji znanych antagonistów – Funtime Freddy’ego i Funtime Foxy’ego – zawiera także nowe, człekopodobne roboty – Baby, Ballorę, Minireeny oraz Bidybaby.

Gracz wciela się w nocnego technika, który musi dbać o maszyny. Sprawa nie jest jednak taka prosta – roboty nie są bowiem przyjazne i chcą mogą wyeliminować protagonistę. Dokładne instrukcje odnośnie do zadań do wykonania oraz informacje ułatwiające przetrwanie zmiany na bieżąco przekazuje sztuczna inteligencja – HandUnit. Ważną rolę pełni także Baby pomagająca graczowi oraz dzieląca się swoim przemyśleniami związanymi z lokalem.

Sister Location jest powiązane fabularnie z cyklem Five Nights At Freddy's. Zamiast ponownie skupiać się na losach zamordowanych dzieci, przybliża jednak sylwetkę ich mordercy – Williama Aftona.

Mechanika

Five Nights At Freddy's: Sister Location zrywa z rozwiązaniami znanymi z poprzednich odsłon cyklu. Podczas każdej z tytułowych pięciu nocy, gracz ma do zrealizowania inne zadanie. W tym celu musi się on poruszać po całej restauracji i mierzyć się z animatronikami, które posiadają różne mechaniki działania. Tak więc jednej nocy należy jak przekraść się obok wrażliwej na dźwięk Ballory, by zresetować systemy w lokalu. Innym razem natomiast trzeba przejść obok aktywowanego ruchem Funtime Foxy’ego, by móc dokonać naprawy Funtime Freddy’ego.

Zgodnie z duchem serii po śmierci protagonisty, pojawia się minigierka. Tym razem jest tylko jedna, w której gracz jako Baby rozdaje dzieciom babeczki. Jeśli uda mu się nakarmić wszystkich i zmieścić się w określonym czasie, to odblokowywana jest możliwość zobaczenia drugiego zakończenia produkcji.

Klasyczny format rozgrywki nie został jednak porzucony całkowicie. Jeśli graczowi uda się odblokować tzw. fałszywe zakończenie to trafi on do pokoju, w którym musi przetrwać do 6 rano unikając nowopowstałego animatronika – Ennarda. Aby to zrobić musi on obserwować przeciwnika na kamerach i zamykać drzwi lub wentylację w odpowiednim momencie. Wszystkie działania muszą być jednak odpowiednio planowane, ponieważ ilość energii elektrycznej zasilającej systemy jest niewielka.

Dodatkowo na tych samych, klasycznych zasadach opiera się tzw. Custom Night, w którym to gracz sam dopiera sobie przeciwników oraz poziom ich inteligencji, a następnie musi przetrwać z nimi całą noc.

Kwestie techniczne

Five Nights At Freddy's: Sister Location powstało w oparciu o ten sam silnik co wcześniejsze odsłony cyklu. Tytuł ten jednak doczekał się zmian w stosunku do poprzedniczek. Gracz ma większą swobodę ruchu i może przemieszczać się między pomieszczeniami.

W poprzednich odsłonach cyklu, gracz mógł usłyszeć tylko głos, osoby mówiącej do niego przez telefon. Sister Location po raz pierwszy w historii cyklu zaprezentowało animatroniki, które potrafią mówić.

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Ocena użytkowników: 6,4 / 10 na podstawie 161 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Five Nights At Freddy's: Sister Location: 12+

Five Nights At Freddy's: Sister Location Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Pentium 4 1.4 GHz
 • 1 GB RAM
 • karta grafiki Intel HD
 • 500 MB HDD
 • 1 GB HDD
 • Windows XP/Vista/7/8/10
 • Zalecane:
 • Intel Pentium 4 1.4 GHz
 • 2 GB RAM
 • karta grafiki Intel HD
 • 500 MB HDD
 • 2 GB HDD
 • Windows XP/Vista/7/8/10
PC
iOS
AND