Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweANDPCiOS
Okładka Five Nights At Freddy's: Sister Location (AND)

Five Nights At Freddy's: Sister Location

Kolejna odsłona popularnego cyklu horrorów Five Night at Freddy’s Scotta Cawthona, będąca spin-offem, a wg niektórych kanoniczną kontynuacją serii macierzystej.

Przygodowe | FPP | survival horror | horror

Okładka Five Nights At Freddy's: Sister Location (AND)

data premiery gry:

7paź2016

PC

22gru2016

AND

3sty2017

iOS

Five Nights At Freddy's: Sister Location to wypuszczony na platformę PC, AND i iOS horror, będący produkcją poboczną w stosunku do cyklu Five Nights At Freddy's. Grę opracował niezależny deweloper Scott Cawthon, czyli twórca odpowiedzialny za wszystkie wcześniejsze odsłony marki.

Fabuła

Zgodnie z tytułem, gra nie opowiada historii restauracji z Five Nights At Freddy's, ale innego lokalu. Należy on jednak do tej samej sieci i również w nim masowo wykorzystywane są animatroniczne maskotki. Na nieszczęście dla naszego bohatera, który zmuszony zostaje do spędzenia w tym miejscu kilku nocy, po zapadnięciu zmroku mechaniczne zwierzaki ożywają i rozpoczynają polowanie na każdą żywą istotę.

Sister Location jest powiązane fabularnie z cyklem Five Nights At Freddy's, ale całość opracowano tak, aby znajomość tej serii nie była potrzebna do cieszenia się scenariuszem.

Mechanika

Wydane na platformę PC, AND i iOS Five Nights At Freddy's: Sister Location to horror łączący elementy skradanki i gry logicznej. Naszym zadaniem jest dotrwanie do świtu. Nie jest to łatwe, gdyż po terenie budynku wałęsają się wrogo nastawione, robotyczne maskotki. Naszym zadaniem jest ukrywanie się przed nimi, monitorowanie ich ruchów za pomocą kamer i zamykanie drzwi do naszej kryjówki w taki sposób, aby nie były nas w stanie dorwać. Cała zabawa – i trudność – polega na tym, że mamy ograniczony ogląd sytuacji i do dyspozycji tylko niewielką ilość energii elektrycznej, która musi nam wystarczyć na całą noc. Ważne jest więc odpowiednie zarządzanie działającymi na prąd drzwiami i systemem monitoringu. Kamery są stare i przekazują jedynie statyczne obrazy, aktualizowane co kilka sekund. W połączeniu ze szwankującym oświetleniem w całym lokalu powoduje to, że dostrzeżenie w porę zagrożenia nie należy do łatwych zadań. Dlatego trzeba postępować z rozwagą, planować swoje ruchy ze sporym wyprzedzeniem i być zawsze gotowym na improwizację.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Ocena gry 8,4 / 10 na podstawie 137 ocen czytelników.

Gry podobne do Five Nights At Freddy's: Sister Location

Wymagania wiekowe Five Nights At Freddy's: Sister Location

12+

Wymagania sprzętowe Five Nights At Freddy's: Sister Location

PC Windows

Rekomendowane: Intel Pentium 4 1.4 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki Intel HD, 500 MB HDD, 2 GB HDD, Windows XP/Vista/7/8/10
Minimalne: Intel Pentium 4 1.4 GHz, 1 GB RAM, karta grafiki Intel HD, 500 MB HDD, 1 GB HDD, Windows XP/Vista/7/8/10

Wieści ze świata (Forza Horizon 3, Rocket League, Kerbal Space Program, FNaF Sister Location, Anno 2205, Necropolis) 5/10/2016
Wieści ze świata (Forza Horizon 3, Rocket League, Kerbal Space Program, FNaF Sister Location, Anno 2205, Necropolis) 5/10/2016

wiadomość5 października 2016

Dziś piszemy o pierwszym patchu do gry Forza Horizon 3, wypuszczeniu aktualizacji AquaDome do Rocket League, dużych zwolnieniach w studiu Squad (twórcy Kerbal Space Program), możliwym opóźnieniu Five Nights at Freddy’s: Sister Location, trzecim dużym DLC do Anno 2205 (Frontiers) oraz o premierze Necropolis na PS4 i XOne. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Five Nights At Freddy's: Sister Location - pierwszy zwiastun i data premiery
Five Nights At Freddy's: Sister Location - pierwszy zwiastun i data premiery

wiadomość22 maja 2016

Scott Cawthon wypuścił pierwszy zwiastun horroru Five Nights At Freddy's: Sister Location i poinformował, że gra trafi do sprzedaży jesienią tego roku.

Sister Location nowym horrorem autora Five Nights at Freddy's
Sister Location nowym horrorem autora Five Nights at Freddy's

wiadomość24 kwietnia 2016

Deweloper Scott Cawthon pracuje nad horrorem Sister Location i wszystko wskazuje na to, że będzie to spadkobierca najsłynniejszej marki tego twórcy, czyli serii Five Nights at Freddy's.

PC
iOS
AND