Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 maja 2016, 10:49

autor: Adrian Werner

Five Nights At Freddy's: Sister Location - pierwszy zwiastun i data premiery

Scott Cawthon wypuścił pierwszy zwiastun horroru Five Nights At Freddy's: Sister Location i poinformował, że gra trafi do sprzedaży jesienią tego roku.

W zeszłym miesiącu niezależny deweloper Scott Cawthon zapowiedział grę Sister Location i wszystko wskazywało, że będzie to następca popularnego cyklu horrorów Five Nights at Freddy's. Teraz te spekulacje zostały potwierdzone przez udostępniony właśnie pierwszy zwiastun, w którym gra nosi tytuł Five Nights At Freddy's: Sister Location. Ponadto dowiedzieliśmy się, że premiera planowana jest na jesień tego roku. Oczywiście, fani marki dobrze wiedzą, że Cawthon ma tendencję do wypuszczania swoich produkcji przed obiecywanym terminem, ale twórca zapewniał ostatnio, że nie zamierza kontynuować tej tradycji. Wciąż nie znamy platform docelowych, ale sądząc po historii cyklu, wersja pecetowa wydaje się pewna i prawdopodobne są również edycje mobilne.

Niestety, nawet po obejrzeniu zwiastuna nasza wiedza na temat gry pozostaje bardzo skromna. Można z niego wywnioskować, że ponownie akcja toczyć się będzie w małym lokalu pełnym morderczych animatronicznych maskotek, choć tym razem miejsce to najprawdopodobniej zlokalizowane będzie pod ziemią. Niektórzy fani spekulują, że roboty wyglądają bardziej jak kostiumy, do których można wejść, więc możliwe, że Five Nights At Freddy's: Sister Location pozwoli nam pokierować mechanicznymi potworami.

Pomimo premiery zwiastuna, nasza wiedza na temat projektu jest bardzo skromna. - Five Nights At Freddy's: Sister Location - pierszy zwiastun i data premiery - wiadomość - 2016-05-22
Pomimo premiery zwiastuna, nasza wiedza na temat projektu jest bardzo skromna.

Przypomnijmy, że wydane w zeszłym roku Five Nights at Freddy's 4 zapowiadane było jako ostatnia odsłona cyklu. Po premierze gry w lipcu autor zajął się tworzeniem pobocznego RPG-a FNAF World. Premiera tej produkcji była jednak prawdziwą katastrofą. Stan techniczny projektu był tak zły, że Cawthon wycofał go ze sprzedaży, a potem poprawioną wersję udostępnił za darmo. Klapa FNAF World sprawia, że powrót autora do horrorów nie jest specjalnym zaskoczeniem. Mamy tylko nadzieję, że Sister Location zaoferuje więcej nowości niż tylko zmianę miejsca akcji.

Five Nights At Freddy's: Sister Location - pierszy zwiastun i data premiery - ilustracja #2

Przypomnijmy, że Five Nights At Freddy's to jeden z największych niezależnych fenomenów ostatnich lat w kategorii horroru. Markę cechuje wyjątkowo szybkie tempo produkcji kolejnych odsłon. Pierwsza część ukazała się bowiem niecałe dwa lata temu, bo w sierpniu 2014 r. Poza ciekawymi mechanizmami rozgrywki, cykl cechuje także rozbudowana warstwa fabularna.

Warto wspomnieć, że Cawthon równolegle rozwija także FNAF World i w ostatniej aktualizacji pojawiło się kilka wskazówek dotyczących scenariusza Five Nights At Freddy's: Sister Location.

  1. Scott Cawthon – strona oficjalna