Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 22 maja 2016, 10:41

autor: Adrian Werner

Marka Assassin's Creed doczeka się mobilnego MMORPG

Firma Ubisoft poinformowała, że w chińskim studiu Ourpalm trwają prace nad mobilnym MMORPG osadzonym w realiach serii Assassin's Creed.

Firma Ubisoft kontynuuje ekspansję marki Assassin’s Creed na rynek mobilny. Wydawca właśnie poinformował, że trwają już prace nad osadzoną w uniwersum serii grą MMORPG, zaprojektowaną od podstaw z myślą o smartfonach i tabletach.

Na razie udostępnione informacje są bardzo skromne. Wiemy, że produkcja powstaje w chińskim studio Ourpalm. Obie firmy współpracowały już ze sobą przy serii Hungry Shark. W pracach pomagać ma oddział Ubisoftu zlokalizowany w Montrealu. Projekt zmierza na urządzenia z systemami iOS i Android.

Niestety na tym kończą się udostępnione informacje. Nie wypuszczono również żadnych materiałów graficznych. Na razie potwierdzono wyłącznie zamiar wydania gry na rynku chińskim, ale opracowanie wersji anglojęzycznej wydaje się niemal pewne.

Warto przypomnieć, że marka doczekała się już sporego zestawu mobilnych odsłon. Trend ten zapoczątkowano jeszcze w 2008 roku, wydając na iOS platformówkę Assassin’s Creed: Altair’s Chronicles. Do tego samego gatunku należało wypuszczone dwa lata później, Assassin's Creed II: Discovery. Rok 2011 był świadkiem premiery planszówki Assassin's Creed: Recollection, a potem ukazała się jeszcze sieciowa gra bitewna Assassin's Creed: Multiplayer Rearmed oraz karcianka Assassin's Creed Memories.

Niestety, wszystkie te produkcje zostały już dawno temu wycofane ze sprzedaży. W dystrybucji dostępne pozostają dwa tytuły – koncentrujące sie na bitwach morskich Assassin’s Creed: Pirates oraz RPG akcji Assassin’s Creed Identitity, które ze wszystkich moblnych odsłon najbardziej przypomina główne odsłony marki, znane z pecetów i konsol.