Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCPS4WPiOSXONEANDSwitch
Okładka Five Nights at Freddy's 4 (PC)
OkładkaFive Nights at Freddy's 4 (PC)

Five Nights at Freddy's 4

FNAF 4

Czwarta część wykreowanego przez Scotta Cawthona niezależnego cyklu horrorów, stanowiąca w zamierzeniu finałowy rozdział całej historii. W Five Nights at Freddy’s 4 po raz kolejny przychodzi nam stawić czoła morderczym animatronicznym zabawkom.

Przygodowe | FPP | survival horror | horror | elementy zręcznościowe | indie | Xbox Game Pass

FNAF 4 Premiera

anulowana

WP

23lip2015

PC

28lip2015

AND

4sie2015

iOS

29lis2019

Switch XONE

4lut2020

PS4

Five Nights at Freddy’s 4 to kolejna część cyklu horrorów, za którego produkcję odpowiada Scott Cawthon. W czasie zabawy gracz po raz kolejny musi stawić czoła morderczym animatronikom. Tym razem jednak, produkcja doczekała się znacznych zmian w mechanice rozgrywki.

Fabuła

Five Nights at Freddy’s 4 diametralnie zmienia miejsce akcji oraz głównego bohatera. Tym razem gracz nie wciela się w stróża nocnego. Zamiast tego obejmuje on kontrolę nad małym dzieckiem, które przebywając w swoim pokoju, próbuje uniknąć wrogo nastawionych animatroników.

Mechanika

W Five Nights at Freddy’s 4 zrywa z wieloma rozwiązaniami znanymi z poprzednich odsłon cyklu. Kierowana przez gracza postać po raz pierwszy może się poruszać. Zamiast korzystać z systemu monitoringu, musi samodzielnie sprawdzać jedną z dostępnych „lokacji” (część pokoju dziecięcego, łóżko, szafę oraz lewy i prawy przedpokój).

Jedynymi środkami obrony, jakie posiada gracz jest możliwość zamknięcia drzwi do pokoju lub szafy oraz latarka, którą można oświetlić pomieszczenie. W tym przypadku problemem nie jest rozładowująca się bateria, a fakt, że jednocześnie można wykonywać tylko jedną czynność.

Zgodnie z zapoczątkowaną w Five Nights at Freddy’s 2 tradycją, tytuł posiada kilka minigierek, które odrywają przed graczem elementy fabuły.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 5 / 10 na podstawie 491 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 5,6 / 10 na podstawie 231 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Five Nights at Freddy's 4

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci.
PC
iOS
AND
WP
Switch
XONE
PS4