Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 lipca 2015, 11:45

autor: Góral

Five Nights at Freddy's 4 zadebiutuje w sierpniu

Scott Cawthon, deweloper gier z serii Five Nights at Freddy's, ujawnił, że "czwórka" ukaże się na rynku 8 sierpnia. Jednocześnie zdradził, że 31 października prawdopodobnie zadebiutuje darmowe rozszerzenie do nadchodzącej odsłony.

Seria Five Nights at Freddy's to jeden z większych fenomenów ostatnich miesięcy. Do tej pory, w ciągu niecałego roku, doczekaliśmy się już trzech odsłon popularnego horroru, a wkrótce na rynku zadebiutuje zapowiedziane w kwietniu Five Nights at Freddy's 4. Scott Cawthon, deweloper poszczególnych części, wyjawił jednemu z użytkowników forum Reddit, że premiera tytułu została zaplanowana na 8 sierpnia bieżącego roku. Niestety nie wiadomo czy data dotyczy tylko komputerów PC, czy także urządzeń mobilnych, ale wiemy za to, że to nie koniec niespodzianek związanych z „czwórką”. 31 października, a więc w Halloween, prawdopodobnie ukaże się rozszerzenie, które udostępniane będzie za darmo posiadaczom „podstawki”. Szczegółów jednak nie zdradzono.

Five Nights at Freddy's 4 - mechaniczne zabawki zaczną ponownie straszyć 8 sierpnia. - Five Nights at Freddy's 4 zadebiutuje w sierpniu - wiadomość - 2015-07-13
Five Nights at Freddy's 4 - mechaniczne zabawki zaczną ponownie straszyć 8 sierpnia.
Five Nights at Freddy's 4 w skrócie:
  • Gatunek: survival horror
  • Deweloper: Scott Cawthon
  • Platformy sprzętowe: PC, urządzenia mobilne
  • Data premiery: 8 sierpnia 2015 roku
  • Inne: 31 października ukaże się darmowy dodatek do „czwórki”

Osobom, które w ogóle nie kojarzą Five Nights at Freddy's, polecamy lekturę naszego niedawnego artykułu, w którym Pawlik szczegółowo opisał historię tej serii. Pisząc w skrócie, jest to marka survival horrorów, której pierwsza część zadebiutowała na rynku 8 sierpnia 2014 roku. W grze wcielamy się w pracownika Freddy Fazbear’s Pizza, odbywającego w knajpie nocną zmianę. Niby nic, ale w budynku znajdują się straszne zabawki, które w nocy ożywają i starają się nas zabić, a my możemy je jedynie obserwować z kamer i zamykać przed nimi drzwi.

Tytuł zdobył sporą popularność, w związku z czym w kolejnych miesiącach doczekaliśmy się następnych odsłon, a poza tym wszystkim, projekt wzbudził zainteresowanie filmowców z Hollywood, którzy pracują już nad ekranizacją serii.

Co ciekawe, Five Nights at Freddy's zrodziło się z nietrafionego pomysłu na grę dla najmłodszych - Chipper & Sons Lumber Co. Tytuł, dostępny za darmo na urządzeniach mobilnych, to wesoła produkcja, w której kierujemy młodym bobrem, dbającym wraz z członkami swojej rodziny o firmę zajmującą się obróbką drewna. Projekt nie zdobył ogromnej popularności, ale niepokojące modele postaci nakierowały Scotta Cawthona na spróbowanie sił w horrorze, co okazało się strzałem w dziesiątkę.