Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 13 lipca 2015, 11:51

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Monsters Ate My Birthday Cake – potwornie smaczna perełka za darmo na Androidzie

Firma Cartoon Network rozdaje obecnie za darmo (tylko na Androidzie) bardzo dobrą grę logiczną Monsters Ate My Birthday Cake, więc przyglądamy się jej bliżej w dzisiejszej mobilnej perełce.

Potwory towarzyszą ludziom od zarania dziejów. Nasi przodkowie bali się Lewiatana, Hydry, smoków, wilkołaków, wampirów itd. W dzisiejszych czasach bywa z tym różnie, a ostatnie z wymienionych przeszły kompletną metamorfozę i obecnie bardziej kojarzy się je z chudym, przystojnym chłopakiem niż ze strasznym panem ciemności. Twórcy Monsters Ate My Birthday Cake również nie straszą w swojej produkcji, ale za to dostarczyli w zeszłym roku kawał dobrej gry mobilnej, którą można obecnie pobrać za darmo (tylko Android), klikając w tym miejscu. W związku z tym, postanowiliśmy ją przypomnieć w ramach mobilnej perełki tygodnia.

Niko, główny bohater produkcji, pewnego dnia wstał rano i niemal skakał z radości, gdyż nie był to zwykły dzień, a urodziny, co oznaczało oczywiście możliwość zjedzenia pysznego tortu. Szybko jednak okazało się, że na stole nic nie ma – ktoś ukradł ciasto. Jak sugeruje sam tytuł gry, tym kimś są potwory, a właściwie to ich król, sprawujący władze na wyspie Cogapoe. Pozostawił on kawałki pysznego jedzenia w wielu miejscach, więc naszym zadaniem jest odzyskanie ich wszystkich.

Wydaje się to mocno nijakie, ale pod przykrywką dziecinnej fabuły i kreskówkowej grafiki, kryje się pokaźna porcja wciągającego gameplayu, który powinien usatysfakcjonować niejednego fana logicznych łamigłówek.

Na początku zabawa polega na kreśleniu palcem linii, wyznaczając kierunek, w którym udać ma się Niko. Po chwili jednak musimy już przesuwać specjalne bloki na przyciski chowające kolce wystające z ziemi, zbierać klucze otwierające skrzynie, rozwalać przeszkody, a poza tym wszystkim do naszej drużyny dołączają kolejne postacie, dysponujące unikalnymi umiejętnościami (jeden kopie tunele, drugi krzyczy, trzeci taranuje itd.), pomiędzy którymi musimy zmienić się w trakcie poziomu.

W związku z tym prosta z pozoru rozgrywka szybko zaczyna nabierać rumieńców, a wypełnianie wszystkich celów staje się coraz trudniejsze, ale i bardziej satysfakcjonujące. Twórcy zatroszczyli się o szereg poziomów, podzielonych na kilka większych lokacji, więc zabawa starcza na kilka dobrych godzin. Jeżeli weźmiemy pod uwagę, że wszystko to dostępne jest za darmo (niestety tylko na Androidzie – na iOS trzeba wydać około 21 zł), to wniosek nasuwa się sam – koniecznie zaopatrzcie się w Monsters Ate My Birthday Cake.