Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 sierpnia 2015, 14:25

autor: Draug

Wieści ze świata (DiRT Rally, Games with Gold, GOG Galaxy) 26/8/2015

Dziś piszemy m.in. o nowych aktualizacjach do DiRT Rally i GOG Galaxy, planach Scotta Cawthona (twórcy serii Five Nights at Freddy’s) na najbliższe miesiące oraz wrześniowych grach w xboksowym programie Games with Gold. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Steam

Oferta dnia (do piątku 28.08 do godz. 19:00):

  • Shelter – obniżka 75% – 2,49 euro (ok. 11 zł), WWW
  • Shelter 2 – obniżka 33% – 10,04 euro (ok. 43 zł), WWW

Szaleństwo w środku tygodnia (do piątku 28.08 do godz. 19:00):

Oferta tygodniowa (do poniedziałku 31.08 do godz. 19:00) – obniżka cen 118 gier, WWW

GOG.com

Weekly Staff Picks: Final Boss – obniżka cen kilku gier, w których występują walki z potężnymi bossami (do czwartku 27 sierpnia do godz. 11:59), WWW:

Specjalne promocje (do piątku 28.08 do godz. 14:59):

DiRT Rally

Najnowszy symulator rajdowy od studia Codemasters doczekał się kolejnej aktualizacji ze świeżą zawartością. Łatka oznaczona numerem 0.7 skupia się ponownie na zawodach typu rallycross, dodając do nich sieciowy tryb multiplayer, trzy samochody (DS 3, Mini Countryman i Subaru WRX STi), tor w Norwegii oraz deszczowe warunki pogodowe. Z pełną listą zmian wprowadzonych w DiRT Rally zapoznacie się w tym miejscu. Przy okazji deweloper zapowiedział, że w przyszłym miesiącu „uda się do Finlandii”, by opublikować „najszybszą i najbardziej ekscytującą” z dotychczasowych aktualizacji.

Five Nights at Freddy’s 4 / Scott Cawthon

Scott Cawthon – twórca przebojowej serii Five Nights at Freddy’s – podzielił się swoimi planami na najbliższe miesiące. Mowa tu, po pierwsze, o halloweenowej aktualizacji do Five Nights at Freddy’s 4, która zostanie wypuszczona, ma się rozumieć, 31 października i wprowadzi do menu dodatków (ang. extras menu) garść świeżych atrakcji dla graczy, którzy przetrwali z animatronicznymi pluszakami sześć nocy – m.in. cheaty, tryb wyzwań i przeróbkę „znajomej minigry”.

Po drugie, Cawthon planuje zupełnie nową grę, nie będącą piątą odsłoną serii Five Nights at Freddy’s. Deweloper nie zdradził żadnych szczegółów na temat tego, czego możemy spodziewać się po owym tytule, ale powiedział, że chciałby wypuścić przynajmniej jego wersję demonstracyjną 31 października (co będzie wyzwaniem, bo przed twórcą jeszcze ogrom pracy).

Przy okazji Cawthon wypowiedział się jeszcze na temat fabuły swojego ostatniego dzieła. Choć narracyjne niuanse w poprzednich odsłonach serii Five Nights at Freddy’s były odkrywane przez graczy w błyskawicznych tempie, w przypadku „czwórki” sprawa wygląda zupełnie inaczej. Zdaniem autora jeszcze nikomu nie udało się znaleźć wszystkich elementów fabularnej układanki i poukładać ich w całość.

Games with Gold

Microsoft ujawnił gry, które użytkownicy konsol Xbox 360 i Xbox One opłacający abonament Xbox Live Gold otrzymają we wrześniu w ramach programu Games with Gold:

Xbox 360:

Xbox One:

Zajrzyjcie tutaj, jeśli chcecie porównać, co we wrześniu otrzymają użytkownicy konsol z rodziny PlayStation opłacający abonament PlayStation Plus.

Wieści ze świata (DiRT Rally, Games with Gold, GOG Galaxy) 26/8/2015 - ilustracja #2

GOG Galaxy

Klient rodzimej platformy dystrybucji cyfrowej GOG.com – pozostający od maja w fazie otwartej bety – doczekał się wczoraj pierwszej dużej aktualizacji, oznaczonej numerem 1.1. Najistotniejszą nowością jest w niej funkcja Rollback, która pozwala przywracać gry do stanu sprzed instalacji poszczególnych patchów – rozwiązanie przydatne choćby w sytuacji, gdy kolejne łatki więcej psują, niż naprawiają. Oprócz tego zmiany w GOG Galaxy 1.1 obejmują m.in. wyszukiwanie znajomych, wstrzymywanie i wznawianie procesu pobierania plików, interfejs oraz opcje związane z pre-instalacją gier. Więcej informacji znajdziecie tutaj (w zakładce „What’s new”).

Galeria obrazków

Oprócz tego polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

Galeria filmów

…oraz najnowsze filmy z gier: