Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 26 sierpnia 2015, 12:21

Zapowiedziano Magic: The Gathering - Puzzle Quest - połączenie gry logicznej i karcianki

Firma D3 zapowiedziała mobilny projekt Magic: The Gathering - Puzzle Quest, czyli połączenie gry logicznej typu match-3 i karcianki. Produkcja zmierza na urządzenia z systemami iOS i Android.

Puzzle Quest kontynuuje inwazję na inne marki. Po kilku oryginalnych odsłonach fantasy, seria podbiła komiksowe uniwersum wydawnictwa Marvel, a potem wpadła z odwiedzinami do świata serialu animowanego Adventure Time. Najnowsza eskapada cyklu jest jednak chyba najbardziej zaskakująca. Studio D3 zapowiedziało bowiem właśnie grę Magic: The Gathering - Puzzle Quest, która połączy cykl tego zespołu z mechanizmami i światem najpopularniejszej stołowej karcianki.

Na razie informacje na temat projektu są dosyć skromne. Wiemy, że fabularnie zostanie on powiązany z najnowszymi wydarzeniami z papierowego pierwowzoru. Podczas zabawy wcielimy się w czarodzieja, który za pomocą zaklęć i przywoływanych istot będzie walczył z podobnymi mu adeptami sztuk magicznych.

Oczywiście, jak na grę z serii Puzzle Quest przystało, pojedynki rozgrywane będą za pomocą mechaniki match-3. Podczas zabawy większość ekranu zajmie plansza z 49 polami, na które wrzucane będą losowo różne symbole. Naszym zadaniem ma być takie nimi manipulowanie, aby tworzyć ciągi minimum trzech elementów tego samego typu. Oczywiście, możemy uzyskać różne efekty (np. rzucenie konkretnego czaru czy wykorzystanie przedmioty z ekwipunku), w zależności od tego, jakie symbole połączymy.

Jak można się domyślać, z tymi tradycyjnymi rozwiązaniami typu match-3 zintegrowane zostaną elementy karciankowe. Podczas zabawy będziemy bowiem gromadzili karty reprezentujące postaci, zaklęcia i artefakty. Skomponujemy z nich własną talię, którą zabierzemy do walki – w ten sposób sami wybierzemy jakie efekty generowane będą przez kombinacje symboli podczas potyczek.

Magic: The Gathering - Puzzle Quest zmierza na urządzenia mobilne z systemami iOS i Android. Produkcja wykorzysta model darmowy z mikropłatnościami. Na razie nie podano dokładnej daty premiery – ograniczono się tylko do stwierdzenia, że gra trafi na rynek jeszcze w tym roku.