Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCXONEPS4
Okładka Trapped Dead: Lockdown (PC)

Trapped Dead: Lockdown

Zrealizowane w perspektywie izometrycznej RPG akcji studia Bigmoon Entertainment, stanowiące kontynuację wydanego w roku 2010 taktycznego RTS-a Trapped Dead. Akcja gry przenosi nas do niewielkiego amerykańskiego miasteczka, które zostało opanowane przez hordy żywych trupów.

RPG | zombie | widok izometryczny | indie | RPG akcji

Okładka Trapped Dead: Lockdown (PC)

data premiery gry:

anulowana

XONE PS4

20mar2015

PC
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Trapped Dead: Lockdown to zrealizowane w perspektywie izometrycznej RPG akcji, będące kontynuacją wydanej w 2010 roku taktycznej strategii RTS Trapped Dead. Jest to pierwsza samodzielna produkcja niezależnego portugalskiego Bigmoon Interactive Studios, które współpracowało wcześniej przy takich grach jak Jagged Alliance: Back in Action, The Dark Eye: Demonicon, MotoGP 13 oraz WRC 3.

Fabuła

Akcja gry przenosi nas do niewielkiego amerykańskiego miasteczka, które zostało opanowane przez hordy żywych trupów. Podczas zabawy wcielamy się w jednego z pięciu dostępnych bohaterów, takich jak komandos, rzeźnik, zabójca, szeryf lub egzorcysta. Aby wykonać naszą niezwykle ważną misję musimy dostać się do miasta, zanim zostanie ono całkowicie zamknięte przez wojsko i dosłownie „wyrąbać” sobie drogę do celu, brutalnie eliminując wałęsające się po ulicach zastępy zombie. Poszczególne wątki fabularne dla każdej z postaci nieznacznie różnią się między sobą.

Mechanika

W przeciwieństwie do Trapped Dead, w którym nacisk położony został raczej na aspekt strategiczny, w kontynuacji mamy do czynienia z dość klasycznym hack’n’slashem, a rozgrywka skupia się na akcji, uzupełnionej elementami RPG. Każdy z dostępnych bohaterów reprezentuje tu odmienną klasę postaci, charakteryzującą się swoimi wadami i zaletami oraz indywidualnymi umiejętnościami. Przykładowo, podczas gdy zabójca specjalizuje się w broni palnej, rzeźnik preferuje raczej broń ręczną, a egzorcysta zdolności nadprzyrodzone. Każda z postaci ma również swoje własne drzewko rozwoju, gdzie wraz z postępami rozgrywki możemy odblokować kolejne zdolności ofensywne oraz defensywne.

Specjalizacja bohatera nie ogranicza jednak możliwości stosowania dowolnego z dostępnych rodzajów broni, wśród których znajdziemy zarówno znacznie potężniejszą broń dwuręczną, jak i nieco słabszą jednoręczną, która daje nam jednak możliwość niesienia dwóch różnych broni w każdej ręce. W arsenale znalazły się m.in. kije, topory, noże, rewolwery, strzelby, paralizatory, łuki, granaty oraz magiczne księgi. Dobór broni zależny jest głównie od rodzaju napotkanych przeciwników, wśród których znaleźli się także i bossowie, stosujący odmienne strategie i metody walki.

Tryby gry

Podobnie jak pierwowzór, Trapped Dead: Lockdown pozwala na rozgrywkę zarówno w pojedynkę, jak i w wariancie wieloosobowym. Możemy więc stawić czoła hordom zombie, łącząc siły z innymi graczami w trybie kooperacji, przeznaczonym maks. dla 4 osób. Warto odnotować, że gra oferuje międzyplatformowy tryb multiplayer, tak więc wspólnie bawić mogą się użytkownicy różnych platform sprzętowych.

Kwestie techniczne

Produkcja Bigmoon Studios odznacza się dość przeciętną oprawą graficzną, wyraźnie odstającą od współczesnych przedstawicieli gatunku, takich jak Victor Vran czy seria The Incredible Adventures of Van Helsing. Twórcy zadbali jednak o profesjonalny dubbing aktorski oraz napisy towarzyszące dialogom.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1 - 4  

Wymagania wiekowe Trapped Dead: Lockdown

18+

Wymagania sprzętowe Trapped Dead: Lockdown

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core 2 Duo 2.0 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB
  • 2 GB HDD
  • Windows XP(SP3)/Vista/7/8/8.1
Microsoft XBOX ONE

Microsoft XBOX ONE

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Sony PlayStation 4

Sony PlayStation 4

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
PC
XONE
PS4