Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Breakaway (PC)
OkładkaBreakaway (PC)

Breakaway PC

Przygotowana przez ekipę Amazon Game Studios oryginalna produkcja osadzona w mitologicznym świecie, łącząca elementy gry sportowej i brawlera.

Akcji | TPP | mitologia | kooperacja

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Breakaway Premiera PC

anulowana

producent: Amazon Games wydawca: Amazon Games Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Breakaway na PC stanowi oryginalne połączenie osadzonego w mitologicznym świecie brawlera i gry sportowej. Produkcja powstawała pod skrzydłami Amazon Game Studios, będąc, wespół z Crucible i New World, debiutem nowo powstałego zespołu.

Mechanika

Rozgrywka w Breakaway opiera się na starciach dwóch czteroosobowych grup – drużyna, której uda się przejąć kontrolę nad umieszczonym na mapie artefaktem, zwycięża. Schemat zaprojektowano z myślą o nastawionej na współpracę, dynamicznej zabawie i graczach transmitujących swe zmagania w serwisie Twitch. Potyczki mają miejsce na różnorodnych arenach – znalazło się tu miejsce na El Dorado, Atlantydę, czy nawet brzeg płynącej przez zaświaty rzeki Styks. Do naszej dyspozycji oddano szereg wywodzących się z mitów i legend wojowników, dysponujących odmiennymi zdolnościami – a także tak zwanymi „Buildables”, czyli specjalnymi konstrukcjami, dzięki którym można zmienić sytuację na placu boju. Przykładowo, Spartakus przywołuje siejącą spustoszenie w szeregach wroga katapultę, rewolwerowiec Rawlins potrafi zamknąć oponenta w więzieniu, zaś Thorgrim przy pomocy swego młota może zniszczyć część areny.

Deweloperzy stawiają na aspekt społecznościowy, o czym świadczy obecność rozmaitych „cieszynek”, prowokacji oraz powtórek prezentujących najciekawsze akcje. Ponadto, gracze mają stały wgląd w statystyki transmisji, a także mogą pozwolić publiczności na modyfikację zasad rozgrywki.

Kwestie techniczne

Breakaway na PC charakteryzuje się wysokiej jakości, kolorową oprawą graficzną. Zmagania mają miejsce w trójwymiarowym środowisku, a podobać mogą się zarówno zróżnicowane pod względem estetyki areny, jak i bogate w detale modele postaci.

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 2-8  

Oczekiwania czytelników: 8.4 / 10 na podstawie 4 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Breakaway: Odpowiednia dla każdego wieku.