Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Breakaway (PC)

Breakaway PC

Przygotowana przez ekipę Amazon Game Studios oryginalna produkcja osadzona w mitologicznym świecie, łącząca elementy gry sportowej i brawlera.

Akcji | TPP | mitologia | multiplayer | kooperacja

PC Windows
Okładka Breakaway (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

anulowana

Breakaway na PC stanowi oryginalne połączenie osadzonego w mitologicznym świecie brawlera i gry sportowej. Produkcja powstawała pod skrzydłami Amazon Game Studios, będąc, wespół z Crucible i New World, debiutem nowo powstałego zespołu.

Mechanika

Rozgrywka w Breakaway opiera się na starciach dwóch czteroosobowych grup – drużyna, której uda się przejąć kontrolę nad umieszczonym na mapie artefaktem, zwycięża. Schemat zaprojektowano z myślą o nastawionej na współpracę, dynamicznej zabawie i graczach transmitujących swe zmagania w serwisie Twitch. Potyczki mają miejsce na różnorodnych arenach – znalazło się tu miejsce na El Dorado, Atlantydę, czy nawet brzeg płynącej przez zaświaty rzeki Styks. Do naszej dyspozycji oddano szereg wywodzących się z mitów i legend wojowników, dysponujących odmiennymi zdolnościami – a także tak zwanymi „Buildables”, czyli specjalnymi konstrukcjami, dzięki którym można zmienić sytuację na placu boju. Przykładowo, Spartakus przywołuje siejącą spustoszenie w szeregach wroga katapultę, rewolwerowiec Rawlins potrafi zamknąć oponenta w więzieniu, zaś Thorgrim przy pomocy swego młota może zniszczyć część areny.

Deweloperzy stawiają na aspekt społecznościowy, o czym świadczy obecność rozmaitych „cieszynek”, prowokacji oraz powtórek prezentujących najciekawsze akcje. Ponadto, gracze mają stały wgląd w statystyki transmisji, a także mogą pozwolić publiczności na modyfikację zasad rozgrywki.

Kwestie techniczne

Breakaway na PC charakteryzuje się wysokiej jakości, kolorową oprawą graficzną. Zmagania mają miejsce w trójwymiarowym środowisku, a podobać mogą się zarówno zróżnicowane pod względem estetyki areny, jak i bogate w detale modele postaci.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 2-8  

Oczekiwania czytelników: 8.4 / 10 na podstawie 4 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Breakaway

odpowiednia dla każdego wieku

Breakaway od Amazon Game Studios zostało skasowane
Breakaway od Amazon Game Studios zostało skasowane

wiadomość3 kwietnia 2018

Breakaway – czerpiąca garściami z historii oraz mitologii wieloosobowa gra akcji z elementami sportowymi, za którą stało Amazon Game Studios – została skasowana.

Unturned opuszcza usługę Early Access - Sieciowe Wieści (14/07/2017)
Unturned opuszcza usługę Early Access - Sieciowe Wieści (14/07/2017)

wiadomość14 lipca 2017

Witamy w kolejnej odsłonie Sieciowych Wieści, w której piszemy m.in. o oficjalnym wydaniu Unturned i Battlecrew Space Pirates, bojkocie graczy World of Tanks, terminie premiery Tree of Life, wyjątkowej oprawie turnieju w Breakaway oraz dużej aktualizacji do Warframe. Zapraszamy!

Breakaway, New World, Crucible – Amazon zapowiada trzy nowe gry na PC
Breakaway, New World, Crucible – Amazon zapowiada trzy nowe gry na PC

wiadomość30 września 2016

Studio deweloperskie firmy Amazon, znane do tej pory z gier mobilnych, zapowiedziało pierwsze trzy produkcje tworzone z myślą o komputerach PC. Ujawnione gry, zatytułowane Breakaway, New World i Crucible, oferować mają model rozgrywki nastawiony na zabawę wieloosobową oraz unikalne opcje skierowane w stronę streamerów i użytkowników serwisu Twitch.