Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 września 2016, 18:51

Breakaway, New World, Crucible – Amazon zapowiada trzy nowe gry na PC

Studio deweloperskie firmy Amazon, znane do tej pory z gier mobilnych, zapowiedziało pierwsze trzy produkcje tworzone z myślą o komputerach PC. Ujawnione gry, zatytułowane Breakaway, New World i Crucible, oferować mają model rozgrywki nastawiony na zabawę wieloosobową oraz unikalne opcje skierowane w stronę streamerów i użytkowników serwisu Twitch.

Amazon Game Studios działa jako deweloper od ponad dwóch lat. Do tej pory jego ciągle rozrastający się zespół, w którego skład wchodzą liczni branżowi weterani, znany był z produkcji mobilnych, tworzonych z myślą o urządzeniach współpracujących z systemami iOS i Android. W ubiegłym roku informowaliśmy jednak, że studio rozszerza swoje horyzonty i szuka kolejnych pracowników do zupełnie nowych projektów powstających z myślą o komputerach PC. W tym przedsięwzięciu spółce miało pomóc także nabycie praw do wykorzystania silnika CryEngine. Dziś poznaliśmy efekty tych działań, którymi okazały trzy zupełnie nowe produkcje, zatytułowane Breakaway, New World i Crucible. Wszystkie skupiają się na zabawie wieloosobowej i mają oferować unikalne opcje przeznaczone dla gamingowych streamerów, co nie jest oczywiście przypadkiem, bowiem Amazon jest właścicielem serwisu Twitch.

  1. Oficjalna Amazon Game Studios

Breakaway

To tytuł, o którym wiemy w tym momencie najwięcej, między innymi za sprawą oficjalnej prezentacji w serwisie Twitch. Breakaway to drużynowa gra akcji, rozgrywająca się na zamkniętych arenach, w której zabawa została przedstawiona z perspektywy trzeciej osoby. Gracze wcielają się w bohaterów wyciągniętych wprost z mitologii oraz legend z całego świata. Każda z postaci dysponuje własnym arsenałem broni i umiejętności specjalnych, a także możliwością postawienia na polu walki unikalnej konstrukcji, takiej jak kapliczka czy trampolina, która może być wykorzystywana przez sojuszników. Podczas meczu dwie czteroosobowe drużyny walczą o kontrolę nad przypominającym piłkę artefaktem. Aby zdobyć punkt musimy zanieść przedmiot do bazy oponentów. Bohater niosący relikt nie może walczyć i wystarczy zaledwie pojedynczy cios, by wypadł mu on z rąk. Zwycięstwo wymaga więc od graczy ścisłej współpracy. Pomiędzy rundami możemy kupować przedmioty i ulepszać statystyki herosa, korzystając ze zdobytego w walce złota. Pojedynki odbywają się na zamkniętych symetrycznych arenach, przedstawiających rożne mityczne miejsca, takie jak Eldorado czy Atlantyda.

Breakaway wyraźnie nastawione jest na rozgrywki e-sporotwe. Produkcja jest w pełni zintegrowana z Twitchem i ma oferować wiele interesujących opcji, zarówno dla twórców streamów jak i ich widzów. Mowa tu chociażby o możliwości interakcji z grającymi i przyglądaniu się statystykom rozgrywki w czasie rzeczywistym. W tej chwili prowadzone są zapisy do testów alfa gry. Na razie nie znamy daty premiery tytułu, ale nastąpi ona najpewniej w przyszłym roku.

  1. Oficjalna strona Breakaway

New World

New World wydaje się produkcją skierowaną do fanów survivalowych hitów z early access, takich jak Rust czy ARK: Survival Evolved. Tytuł jest sandboksową grą MMO, przenoszącą nas do XVII-wiecznej Ameryki Północnej. Wcielamy się w pierwszych kolonistów, którzy dotarli do Nowego Świata. Okazuje się jednak, że kontynent pełny jest nadnaturalnych zagrożeń i potworów czyhających na każdym kroku na życie niczego niespodziewających się osób. Gracze będą zmuszeni połączyć siły jeżeli będą chcieli przetrwać w tym niesprzyjającym środowisku. New World posiadać ma system craftingu, pozwalający na stawianie małych wiosek i miasteczek, które siłą trzeba jednak wyrwać dziczy. Otwarty świat gry posiadać będzie zmienne pory roku oraz cykl dnia i nocy, które nie pozostaną bez wpływu na przebieg zabawy. Na razie nie znamy nawet przybliżonej daty premiery New World.

Crucible

Crucible to wieloosobowa strzelanka science-fiction przeznaczona dla dwunastu graczy. Wszyscy zostają przeniesieni na obcą planetę, która pełna jest różnego rodzaju śmiertelnych niebezpieczeństw. Zwycięzcą meczu zostaje osoba, która jako jedyna pozostanie na polu walki. Gracze nie są podzieleni na drużyny, ale mogą tworzyć krótkotrwałe sojusze, pozwalające im walczyć z otaczającymi ich przeciwnikami sterowanymi przez komputerowe AI, a także wykonywać określone zadania. Poza walczącą ze sobą dwunastką, twórcy wprowadzili także postać mistrza gry, który kontroluje przebieg zabawy, tworzy eventy oraz wchodzi w interakcje z widzami streamu. Na razie nie znamy przybliżonej daty premiery produkcji.