Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 kwietnia 2018, 12:05

autor: Aquma

Breakaway od Amazon Game Studios zostało skasowane

Breakaway – czerpiąca garściami z historii oraz mitologii wieloosobowa gra akcji z elementami sportowymi, za którą stało Amazon Game Studios – została skasowana.

Tym razem nie powalczymy Spartakusem i Morganą Le Fay. - Breakaway od Amazon Game Studios zostało skasowane - wiadomość - 2018-04-03
Tym razem nie powalczymy Spartakusem i Morganą Le Fay.
BREAKAWAY W SKRÓCIE:
  1. Deweloper: Amazon Game Studios
  2. Wydawca: Amazon Game Studios
  3. Gatunek: akcja
  4. Platformy: PC
  5. Data premiery: gra skasowana

Amazon Game Studios poinformowało o skasowaniu Breakaway – wieloosobowej gry akcji z elementami sportowymi, w której mieliśmy otrzymać szansę wcielenia się w wiele historycznych i mitologicznych postaci, takich jak Spartakus, Morgana Le Fay czy Wład Palownik. Twórcy wyjaśnili swoją decyzję w oświadczeniu na forum Reddit.

Cześć wszystkim. Chcieliśmy przekazać nowe informacje w kwestii procesu powstawania Breakaway. Od naszego ostatniego ogłoszenia, pracowaliśmy by zaimplementować uwagi społeczności i poprawić rdzenną rozgrywkę Breakaway. Choć rozwinęliśmy wiele pomysłów i poczyniliśmy daleko idące postępy, równocześnie bardzo wysoko postawiliśmy sobie poprzeczkę. Pomimo wysiłków nie udało nam się uczynić gry tym, czym chcieliśmy by była. Po dłuższych przemyśleniach, zespół zdecydował skupić się na nowych pomysłach. W rezultacie Breakaway nie znajduje się już w produkcji. Wciąż jesteśmy wyjątkowo dumni z pracy wykonanej przez zespół i jesteśmy zaszczyceni, że mogliśmy być częścią tak oddanej i entuzjastycznej społeczności. Kiedy tylko będziemy mieli wieści o naszych kolejnych projektach, podzielimy się nimi za pośrednictwem tego kanału – a jeśli trafi nas piorun natchnienia, który skłoni nas do powrotu do Breakaway, dowiecie się o tym jako pierwsi – poinformował zespół.

Breakaway zostało zapowiedziane pod koniec września 2016 roku, jako jedna z trzech pecetowych gier tworzonych i finansowanych przez Amazon – amerykańską korporację handlową, należącą do świeżo upieczonego najbogatszego człowieka świata, Jeffa Bezosa. Pozostałymi dwoma produkcjami są New World – survival sandbox wzorowany na ARK oraz wieloosobowa strzelanka science fiction pod tytułem Crucible.

  1. Amazon Game Studios – strona oficjalna