Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 kwietnia 2018, 12:15

autor: AlexB

Walka z trollem na kolejnym gameplayu z God of War

W sieci pojawił się nowy, krótki gameplay z gry God of War. Prezentuje on między innymi walkę, eksplorację i elementy platformowe. Tytuł zadebiutuje 20 kwietnia wyłącznie na PlayStation 4.

Podczas swojej wędrówki po krainach z mitologii nordyckiej, Kratos będzie musiał się zmierzyć między innymi z trollami (bynajmniej nie tymi internetowymi). - Walka z trollem na kolejnym gameplayu z God of War - wiadomość - 2018-04-03
Podczas swojej wędrówki po krainach z mitologii nordyckiej, Kratos będzie musiał się zmierzyć między innymi z trollami (bynajmniej nie tymi internetowymi).

Do zaplanowanej na 20 kwietnia premiery God of War zostały już tylko tygodnie. Gra została ukończona i wysłana do tłoczni. Fanom slasherów od studia Santa Monica opowiadających o Kratosie i jego zmaganiach z mitologicznymi stworzeniami (tym razem nordyckimi) pozostaje zatem jedynie pełne napięcia oczekiwanie. Nieco umilić je mogą pojawiające się od czasu do czasu gameplaye z pełnej wersji tytułu. Niedawno mogliśmy podziwiać przeszło 16 minut rozwałki w stylu popularnego Ducha Sparty. Dziś przyszedł czas na prezentację kolejnego, nieco krótszego zapisu rozgrywki z najnowszego dzieła studia Santa Monica, przygotowanego przez PlayStation Underground. Można go obejrzeć poniżej.

Trwający niecałe 6 minut gameplay prezentuje w akcji kilka kluczowych elementów rozgrywki w God of War. Przede wszystkim widzimy na nim walkę, zarówno ze słabszymi przeciwnikami, takimi jak wilki, jak i potężniejszymi minibosami – w tym przypadku trollami. Warto zauważyć, że ci ostatni, choć w grze znajdzie się ich kilku, zostali obdarzeni własnymi imionami, wyglądem, atakami, a nawet historią. Lecz nie samą demolką gracz żyje. Między kolejnymi bijatykami przyjdzie nam eksplorować pieczołowicie przygotowane lokacje. Nacisk na ten element ma być zdecydowanie większy, niż w poprzednich częściach cyklu. Podczas zwiedzania natrafimy między innymi na segmenty platformowe, podczas których trzeba będzie na przykład się wspinać, oraz proste zagadki logiczne, związane chociażby z otwieraniem skrzyń, co możemy zobaczyć na powyższym materiale.

Przypominamy, że God of War pojawi się wyłącznie na PlayStation 4 w pełnej polskiej wersji językowej (w rolę Kratosa wcieli się Artur Dziurman). Trwa przedsprzedaż tytułu. Można go zakupić w trzech wersjach – zwykłej, kolekcjonerskiej i limitowanej. Więcej na ich temat przeczytacie tutaj. Najwięksi zapaleńcy mogą również wydać swoje pieniądze na specjalną wersję PlayStation 4 Pro, stylizowaną na topór Kratosa. Kosztuje ona około 2000 złotych i można ją zamówić tutaj.