Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 lipca 2017, 14:15

autor: MiqT

Unturned opuszcza usługę Early Access - Sieciowe Wieści (14/07/2017)

Witamy w kolejnej odsłonie Sieciowych Wieści, w której piszemy m.in. o oficjalnym wydaniu Unturned i Battlecrew Space Pirates, bojkocie graczy World of Tanks, terminie premiery Tree of Life, wyjątkowej oprawie turnieju w Breakaway oraz dużej aktualizacji do Warframe. Zapraszamy!

Unturned oficjalnie wystartował

Po trzech treściwych latach w usłudze wczesnego dostępu, Unturned wreszcie został oficjalnie wydany. Tytuł będący sandboksową produkcją MMO z zombie w roli głównej okazał się wielkim hitem, który może pochwalić się ponad 25 milionami zarejestrowanych kont. Pozwoliło to grze od niemal samego początku uplasować się w top najbardziej popularnych tytułów na platformie Steam. Wszystko to dzięki Nelsonowi Sextonowi, który tworząc amatorski projekt gry MMO nawet nie mógł się domyślić, jak wielki sukces tytuł odniesie.

Aby uczcić ten ważny dla produkcji krok, Sexton postanowił dodać do zawartości gry nową mapę, przedmioty i specjalne urodzinowe paczki z prezentami. Unturned możecie pobrać za darmo na platformie Steam.

Warframe zyska otwarty świat

Warframe, kooperacyjna strzelanka science fiction wyprodukowana przez studio Digital Extremes, to przykład, jak gra w modelu free-to-play może ewoluować z korzyścią dla użytkowników. Wszystko to za sprawą dodających sporo nowej treści aktualizacji, które studio wypuszcza regularnie. Nie inaczej będzie z najbliższą łatką, którą twórcy zapowiedzieli na tegorocznym konwencie TennoCon. Mowa tutaj o „Plains of Eidolon” - aktualizacji, która wprowadzi do Warframe nową, otwartą strefę położoną na Ziemi. Wraz z nowym rejonem, gracz będzie mógł odwiedzić miasto Cetus, gdzie spotka innych graczy, handlarzy czy rzemieślnika, który wytworzy dla niego specjalną broń. Warto dodać, że nowa strefa będzie podlegać cyklowi dobowemu, mającemu wpływać na rozgrywkę.

„Plains of Eidolon” planowany jest jeszcze na rok 2017, co może stworzyć z Warframe smaczną i do tego darmową alternatywę dla Destiny 2.

World of Tanks – rosyjska społeczność bojkotuje gry klanowe

Dla większości graczy nie jest zaskoczeniem, że w świecie World of Tanks dzieje się źle, a frustracja użytkowników rośnie z patcha na patch. Problemy nie omijają także bitew klanowych. Ostatnio czołgową społeczność obiegła informacja, że ponad 30 000 rosyjskich graczy z najlepszych klanów postanowiło stworzyć ruch o nazwie CONTRAS i zjednoczyć się przeciwko twórcom gry. Cel? Bojkot nowego sezonu bitew klanowych na mapie globalnej. Powód? Brak zgody na nową politykę studia odnośnie sposobu przeprowadzania samych bitew oraz przykręceniu kurka z nagrodami w postaci złota dla klanów.

Grupa wystosowała już oficjalne pismo do władz Wargaming.net, w którym domaga się spotkania z zarządem w celu uzgodnienia odpowiedniej polityki dla rozgrywek klanowych. Na pismo odpowiedział sam nowy prezes biura Wargaming.net w Mińsku Vyacheslav Makarov, prosząc o przesłanie mu wszystkich sugestii i pomysłów, które mogłyby pomóc w rozwiązaniu problemu. Zaoferował również chęć spotkania się z przedstawicielami ruchu.

Członkowie CONTRAS już zapowiedzieli, że będą chcieli rozszerzyć działania protestu na inne serwery, w tym europejski. Podobno zostały podjęte rozmowy w tej sprawie z najlepszymi klanami regionu EU.

Tree of Life opuści Early Access już za miesiąc

Tree of Life, przygotowana przez studio OddOneGames produkcja z popularnego nurtu survival MMO, w sierpniu zakończy swoją przygodę z usługą wczesnego dostępu. Niestety twórcy nie podali dokładnej daty, kiedy grę będzie można nabyć jako pełnoprawny tytuł. Kolejną niedogodnością dla nowych graczy jest to, że studio raczej nie bierze pod uwagę zmiany modelu płatności gry na free-to-play, więc nadal podstawową wersję Tree of Life będzie można nabyć za cenę niecałych 20 euro (około 85 złotych). Ciekawą informacją dla użytkowników jest to, że wraz z premierą tytułu otrzymamy zupełnie odmienioną wersję gry.

Jak wygląda owa „odmieniona wersja gry” weterani mogą sprawdzić na serwerze testowym, zaś wszyscy zainteresowani tytułem mogą go kupić na platformie Steam pod tym linkiem.

MU Online – wystartował specjalny serwer gry

Do 18 lipca gracze mają czas, by wziąć udział w specjalnym wydarzeniu w grze MU Online, któremu towarzyszy uruchomienie dedykowanego serwera o nazwie „Speed Event Server”. Niby nic wielkiego, ale warto nadmienić, że sam serwer charakteryzuje się dosyć szczodrymi parametrami. Chodzi tutaj o mnożnik do doświadczenia, który został ustawiony przez twórców na 20 000. Pozwoli to szybko osiągnąć wyższy poziom naszej postaci, by potem przenieść ją na ogólny serwer gry, niestety bez ekwipunku, gotówki i zdobytych przedmiotów.

Oczywiście każdy aspekt wydarzenia jest zgodny z regulaminem, więc gracze nie muszą obawiać się żadnych konsekwencji przy logowaniu na „Speed Event Server”. Wszystkich chętnych do wzięcia udziału w wydarzeniu zapraszamy pod ten link, w celu pobrania klienta.

Twórcy Breakaway zorganizowali turniej na… okręcie wojennym!

Dzisiejszy rynek gier wymaga od twórców trochę więcej, niż samego stworzenia programu. Równie ważna jest marketingowa otoczka, która pozwoli dany tytuł sprzedać, zanim jeszcze ten opuści tłocznie. Dlatego też studia prześcigają się ze sobą w pomysłach, jak zainteresować graczy swoimi produkcjami. Na pewno na wyróżnienie zasługuje tutaj Amazon Game Studios, twórcy Breakaway – tytułu będącego połączeniem mitologicznego brawlera i gry sportowej. Jak przystało na porządny multiplayer, najlepsi gracze mogli się zmierzyć w turnieju, który został zorganizowany 25 czerwca tego roku. I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby same zmagania nie odbywały się na okręcie wojennym, i to na pełnym morzu. Deweloperzy twierdzą, że był to pierwszy e-sportowy mecz, który miał miejsce w takich warunkach.

Czekamy zatem na studio, które przebije pomysł Amazon Game Studios. Może tym razem stacja kosmiczna?

BATTLECREW Space Pirates staje się free-to-play

BATTLECREW Space Pirates, opracowana przez francuskie studio DONTNOD Eleven gra akcji, ukierunkowana na rywalizację multiplayer, oficjalnie weszła w model płatności free-to-play. Twórcy dotrzymali złożonej obietnicy i od 10 lipca, czyli od dnia wyjścia tytułu z fazy Early Access, gracze mogą pobrać grę na platformie Steam całkowicie za darmo (wcześniej musieli zapłacić za egzemplarz około 25 złotych). Najważniejszą informacją jest to, że pomimo zmiany modelu płatności, użytkownicy otrzymają dostęp do pełnej zawartości gry.