Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 września 2016, 14:00

Wieści ze świata (Call of Duty 3, Rocket League, Minecraft: Education Edition) 23/9/2016

Dziś piszemy o udostępnieniu Call of Duty 3 na Xboksie One dzięki wstecznej kompatybilności, zapowiedzi aktualizacji AquaDome do Rocket League i o dacie premiery Minecraft: Education Edition. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Call of Duty 3 na XOne dzięki wstecznej kompatybilności

Listę hitów z siódmej generacji konsol dostępnych na Xboksie One dzięki wstecznej kompatybilności wydłużyło wypuszczenie na nowej platformie sprzętowej Microsoftu gry Call of Duty 3 – trzeciej części przebojowej serii strzelanek firmy Activision. Dziś może to być nie lada rarytas, zważywszy że mówimy o przedostatniej pozycji z cyklu osadzonej w realiach II wojny światowej, a zarazem jedynej głównej odsłonie, która ominęła pecety. Jeśli nie macie oryginalnego egzemplarza Call of Duty 3 na Xboksa 360, możecie zaopatrzyć się w niego chociażby przez sklep Xbox Marketplace (w cenie 69 zł).

Rocket League – zapowiedź aktualizacji AquaDome

Studio Psyonix zapowiedziało kolejną dużą aktualizację do Rocket League, którą nazwano AquaDome i zaplanowano na październik. Na razie zdradzono tylko jedną (prawdopodobnie najważniejszą) rzecz, która zostanie w niej dodana – tytułową arenę, zlokalizowaną na dnie morza. Oprócz tego ujawniono, że równolegle z łatką pojawią się kolejne dwa pojazdy do kupienia w charakterze DLC (ich cena wyniesie po 1,99 euro, czyli ok. 9 zł). Wszystkie te nowości ukazano na poniższym zwiastunie:

Minecraft: Education Edition zadebiutuje 1 listopada

Firma Microsoft podała 1 listopada jako datę premiery finalnej wersji Minecraft: Education Edition – edukacyjnego wydania Minecrafta, opartego na oprogramowaniu MinecraftEdu, które gigant z Redmond wykupił na początku bieżącego roku. Cena za korzystanie z gry (dostępnej do nabycia w Windows Store) przez szkoły wyniesie 5 dolarów za użytkownika rocznie. Co ciekawe, z czasem program będzie wzbogacany o wszystkie funkcje szykowane z myślą o rozrywkowym Minecraft: Windows 10 Edition. Microsoft wspomniał też, że w testach wczesnej wersji omawianego tytułu od początku czerwca wzięło udział 35 tysięcy uczniów i pedagogów z całego świata.

Wieści ze świata (Call of Duty 3, Rocket League, Minecraft: Education Edition) 23/9/2016 - ilustracja #3

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier: