Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiMMOPC
Okładka Fractured Space (PC)

Fractured Space PC

Ukierunkowana na rozgrywkę wieloosobową kosmiczna gra akcji, opracowana przez znane z cyklu strzelanek Strike Suit Zero studio Edge Case Games. Akcja Fractured Space osadzona jest w odległej przyszłości, w której ludzkość skolonizowała już liczne obce systemy planetarne.

Akcji | science fiction | zagraj za darmo | symulator kosmiczny | kosmiczne | elementy strategiczne

PC Windows
Okładka Fractured Space (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

22września2016

22września2016

Steam

Fractured Space to gra bitewna nastawiona na potyczki wieloosobowe. Projekt stworzyło studio Edge Case Games, założone przez trzon zespołu, który opracował dwie odsłony cyklu kosmicznych strzelanek Strike Suit Zero. Produkcja korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami.

Akcja osadzona jest w dalekiej przyszłości, w czasach, gdy ludzkość skolonizowała niezliczone systemy planetarne. Fabuła nie odgrywa tutaj jednak większej roli i stanowi jedynie pretekst do multiplayerowych starć. Gra powala brać udział w sieciowych potyczkach, w których walczyć mogą ze sobą dwie maksymalnie pięcioosobowe drużyny graczy. Każdy z nich kieruje pojedynczym masywnym statkiem, należącym do jednej z sześciu dostępnych klas i wyposażonym w liczne systemy pokładowe oraz duży wybór uzbrojenia. Te jednostki są potężne i trudne do zniszczenia, ale nawet one nie poradzą sobie same i zwycięstwo wymaga ścisłej współpracy z sojusznikami.

Ponadto każdy krążownik jest sercem armady mniejszych statków, którymi kierujemy niczym w strategiach. Zaczynamy tylko z kilkoma podległymi jednostkami, ale z czasem ich liczba rośnie, aż wreszcie pod naszymi rozkazami znajdują się całe roje. Sami decydujemy o szczegółach konstrukcji każdej maszyny, wybierając wpierw firmę produkcyjną, klasę, uzbrojenie oraz podzespoły. Wszystkie je z czasem ulepszamy, nie zabrakło również opcji czynienia tego samego z krążownikiem.

Zabawę wzbogacają elementy MMO. Gracze mogą tworzyć sojusze i toczyć wojny z konkurencyjnymi frakcjami, a wyniki ich potyczek kształtują kierunek, w jakim rozwija się sytuacja w całym uniwersum.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Oczekiwania czytelników: 8.4 / 10 na podstawie 16 głosów czytelników.

Gry podobne do Fractured Space

Wymagania wiekowe Fractured Space

12+

Wymagania sprzętowe Fractured Space

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i5 3.4 GHz/AMD FX-8320 3.5 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GTX 470/Radeon 5850 lub lepsza, 2 GB HDD, Windows 7(SP1)/8/8.1
Minimalne: Intel Core 2 Duo 2.3 GHz/AMD Athlon 64 X2 2.3 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GTX 470/Radeon 5850 lub lepsza, 2 GB HDD, Windows 7(SP1)/8/8.1

Wieści ze świata (The Division, Black Desert, Markus „Notch” Persson, Fractured Space) 17/2/2016
Wieści ze świata (The Division, Black Desert, Markus „Notch” Persson, Fractured Space) 17/2/2016

wiadomość17 lutego 2016

Dziś piszemy o pre-loadzie plików gier The Division i Black Desert Online przed startem beta-testów, specjalnej nagrodzie dla Markusa “Notcha” Perssona (twórcy Minecrafta) na GDC 2016 oraz o sukcesie gry Fractured Space. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Fractured Space - twórcy Strike Suit Zero pracują nad grą o bitwach kosmicznych krążowników
Fractured Space - twórcy Strike Suit Zero pracują nad grą o bitwach kosmicznych krążowników

wiadomość23 października 2014

Twórcy Strike Suit Zero założyli nowe studio, gdzie pracują nad projektem Fractured Space. Będzie to multiplayerowa gra akcji wzbogacona elementami strategicznymi, w której pokierujemy potężnym krążownikiem biorącym udział w bitwach kosmicznych oraz towarzyszącą mu armadą mniejszych statków.