Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 lutego 2016, 14:33

autor: Draug

Wieści ze świata (The Division, Black Desert, Markus „Notch” Persson, Fractured Space) 17/2/2016

Dziś piszemy o pre-loadzie plików gier The Division i Black Desert Online przed startem beta-testów, specjalnej nagrodzie dla Markusa “Notcha” Perssona (twórcy Minecrafta) na GDC 2016 oraz o sukcesie gry Fractured Space. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Black Desert Online – ruszył pre-load plików zamkniętej bety

Studia Pearl Abyss i Daum Games udostępniły do pobrania w ramach pre-loadu pliki bety MMORPG Black Desert Online. Mowa tu o prawie 32 GB danych (które można ściągnąć za pośrednictwem oficjalnej strony produkcji). Zabawa w zamkniętej becie rozpocznie się już jutro o 9:00 (czasu polskiego) i potrwa równe cztery dni, do 22 lutego. Klient gry muszą pobrać od nowa również osoby, które uczestniczyły w poprzednich testach. O tym, co oferuje druga zamknięta beta, poczytacie tutaj.

The Division – ruszył pre-load plików otwartej bety

Pobranie plików bety przed rozpoczęciem testów (tym razem otwartych) umożliwił również Ubisoft dla gry Tom Clancy’s The Division na wszystkich platformach sprzętowych, czyli PC, PS4 i XOne. Do ściągnięcia jest ok. 26-27 GB danych. Testy odbędą się w dniach 18-21 lutego na Xboksie One i 19-21 lutego na pozostałych urządzeniach. Więcej informacji na temat tego, co zostanie w nich udostępnione, znajdziecie tutaj.

Markus „Notch” Persson otrzyma specjalną nagrodę na GDC

Organizatorzy Game Developers Conference ogłosili, że Markus „Notch” Persson – twórca Minecrafta – otrzyma specjalną nagrodę podczas tegorocznej edycji GDC. Będzie to Pioneer Award, czyli wyjątkowo prestiżowe wyróżnienie, zarezerwowane dla osób, które pomogły dokonać przełomowych osiągnięć w projektowaniu gier. GDC 2016 odbędzie się w dniach 14-16 marca 2016 roku. Ostatniego dnia wydarzenia zostaną także przynane nagrody dla najlepszych gier 2015 roku – z nominacjami możecie zapoznać się tutaj.

Fractured Space ma ponad 500 tys. graczy

Składające się z ludzi, którzy stworzyli wcześniej kosmiczną strzelankę Strike Suit Zero, studio Edge Case Games pochwaliło się sukcesem swojego nowego projektu. Gra Fractured Space – swoista MOBA, w której gracze toczą małe bitwy statkami kosmicznymi – ma ponad 500 tys. aktywnych graczy, mimo że nie wyszła jeszcze z wczesnego dostępu na Steamie (jest w nim obecna od listopada 2014 roku). Do wzrostu popularności omawianego tytułu niewątpliwie przyczynił się niedawny darmowy weekend, zwłaszcza że po jego zakończeniu deweloper pozwolił zachować grę wszystkim graczom, którzy skorzystali z oferty. Fractured Space ma wyjść z Early Access jeszcze w tym roku i stać się produkcją free-to-play.

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier: