Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweSwitchX360PCWPXONE
Okładka Amazing Princess Sarah (Switch)
OkładkaAmazing Princess Sarah (Switch)

Amazing Princess Sarah

Oldskulowa, dwuwymiarowa platformówka, nawiązująca do pierwszych odsłon cyklu Castlevania. W grze wcielamy się w postać tytułowej księżniczki Sary, który wyrusza na pomoc swemu ojcu - królowi Kaleyi, który został uwiedziony i porwany przez podstępną Lilith.

Zręcznościowe | fantasy | platformówki | 2D | metroidvania | indie | side-scroll

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Amazing Princess Sarah Premiera

10lip2014

X360

18sie2014

PC

9gru2014

WP

29sty2016

XONE

12lis2021

Switch

Amazing Princess Sarah to oldskulowa gra platformowa, w której jako tytułowa księżniczka staramy się ocalić swego ojca-króla z rąk demonicznej Lilith. Wydana na platformie PC, X360 itd. produkcja jest kolejną – po bardzo podobnym stylistycznie Akane the Kunoichi – produkcją niezależnego włoskiego studia Haruneko Games.

Fabuła

W grze wcielamy się w postać tytułowej Sary, księżniczki niewielkiego i niezwykle spokojnego królestwa Kaleyia. Pewnego dnia życie bohaterki ulega całkowitej przemianie na wieść o tym, że jej ojciec – król Kaleyi – został uwiedziony i porwany przez demoniczną kochankę Lilith, której jedynym celem jest przejąć królestwo i zgładzić jedyną prawowitą następczynię króla. Nieustraszona księżniczka wyrusza w podróż poprzez lodowe zamki, mroczne podziemia i niebezpieczne jaskinie, a jej celem jest uwolnienie ojca i pokonanie podstępnej oprawczyni.

Mechanika

Pod względem mechaniki Amazing Princess Sarah nawiązuje do klasyki gatunku platformówek z końca lat 80. ubiegłego wieku, w szczególności do pierwszych odsłon cyklu Castlevania. Podczas zabawy przemierzamy kolejne, wypełnione rozmaitymi niebezpieczeństwami lokacje, unikając pułapek i walcząc ze sługusami podstępnej Lilith, takimi jak kościotrupy, zombie i demony. Oprócz tradycyjnych metod walki mieczem, protagonistka dysponuje także unikalną zdolnością podnoszenia rozmaitych przedmiotów (także wrogów) i ciskania nimi w nacierających rywali. Całość rozgrywa się w dość szybkim tempie, a dodatkowe utrudnienie stanowią wymagający bossowie oraz fakt, że część przeciwników umiera tylko na chwilę i potrafi się odradzać.

Tryby gry

Amazing Princess Sarah oferuje wyłącznie opcje zabawy dla jednego gracza. Po przejściu głównego wątku fabularnego możemy rozpocząć nową grę w jednym z siedmiu trybów „nowa gra plus”, w których poszczególne parametry rozgrywki oraz bohaterki ulegają różnym modyfikacjom.

Kwestie techniczne

Pod względem oprawy Amazing Princess Sarah na platformie PC, X360 itd. zrealizowane zostało w oldskulowym, pixel-artowym stylu, który dobrze oddaje ducha klasycznych produkcji sprzed ponad ćwierć wieku. Całość dostosowana została jednak do wymagań współczesnych graczy, oferując płynną rozgrywkę w 60 klatkach na sekundę.

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI Amazing Princess Sarah

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Amazing Princess Sarah Wymagania sprzętowe

Microsoft Xbox 360

Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Pentium 4 1.6 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki Intel HD lub lepsza
  • Windows XP
X360
XONE
PC
WP
Switch