Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Ground Branch (PC)

Ground Branch PC

Ground Branch to taktyczna strzelanka koncentrująca się na trybie multiplayer. Jest to gra, w której liczy się realizm i ścisła współpraca z kolegami z drużyny. Ginie się najczęściej od jednej kuli, a wszystkie bronie zachowują się tak jak w rzeczywistości.

Akcji | FPP | współczesne konflikty | taktyczne | FPS | multiplayer | indie | kooperacja | strzelanki

PC Windows
Okładka Ground Branch (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

14sierpnia2018

wczesny dostęp

2020

Ground Branch to stawiający na realizm taktyczny FPS przeznaczony do rozgrywek wieloosobowych. Jest to debiutancki projektu zespołu BlackFoot Studios, w skład którego wchodzą ludzie, którzy brali udział w tworzeniu Tom Clancy's Rainbow Six, Tom Clancy's Rainbow Six Rogue Spear oraz Tom Clancy's Ghost Recon.

Fabuła gry bazuje na prawdziwej jednostce SAD (Special Activities Division), będącej częścią CIA. Zadaniem tych oddziałów jest wykonywanie tajnych operacji, o których wiedzy mogą się wyprzeć władze Stanów Zjednoczonych. Żołnierze ci jako pierwsi lądują na wrogim terenie, na długo nim znajdą się tam jakiekolwiek inne oddziały specjalne. Jednocześnie SAD nie należy do struktur wojskowych, więc nie musi przestrzegać ograniczających je reguł. W praktyce oznacza to, że jednostka ma całkowicie wolną rękę w wyborze metod realizacji zadania.

Ground Branch przeznaczony jest jedynie do zabawy w trybie wieloosobowym i koncentruje się na starciach niewielkich oddziałów doskonale wyszkolonych żołnierzy. Nacisk położony został na realizm. Nie znajdziemy tu zatem żadnego regenerującego się zdrowia. Poważne rany są najczęściej śmiertelne lub w najlepszym przypadku mocno ograniczają możliwości ruchowe postaci. Balistyką kul oraz ich siłą przebicia rządzi silnik fizyczny, który bierze pod uwagę takie detale jak m.in. odległość, siłę i kierunek wiatru czy typ trafionego materiału. Gracze otrzymują szeroką swobodę konfiguracji swoich żołnierzy. Jednocześnie każde opancerzenie, broń czy część ekwipunku posiada własną wagę, która wpływa na mobilność postaci. Co ciekawe, uzbrojenie nie jest sztucznie zbalansowane i tym samym nierealistyczne. Jednocześnie w grze nie znajdziemy żadnego systemu rozwoju postaci. Cały ekwipunek dostępny jest od pierwszego meczu.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Oczekiwania czytelników: 8.6 / 10 na podstawie 25 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 71,99 PLN

Wymagania wiekowe Ground Branch

16+

Wymagania sprzętowe Ground Branch

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i7-4790K 4.0 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 4 GB GeForce GTX 970 GeForce GTX 970 / Radeon R9 290 lub lepsza, 20 GB HDD, Windows 10 64-bit
Minimalne: Intel Core i5-2500K 3.3 GHz / AMD FX-8350 4.0 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 1280 MB GeForce GTX 570 / 2 GB Radeon HD 7850 lub lepsza, 20 GB HDD, Windows 7 SP1 64-bit

Ground Branch – udostępniono darmowy prototyp duchowego następcy Rainbow Six
Ground Branch – udostępniono darmowy prototyp duchowego następcy Rainbow Six

wiadomość7 maja 2015

Studio Blackfoot udostępniło demo technologiczne gry Ground Branch, taktycznego FPS-a, wzorowanego na takich tytułach jak Rainbow Six czy Ghost Recon. Produkcja oparta jest na silniku Unreal Engine 4 i ma być nastawiona na realizm w przedstawieniu przebiegu misji specjalnych.

Co ciekawego na Kickstarterze? (09/07/2012)
Co ciekawego na Kickstarterze? (09/07/2012)

wiadomość9 lipca 2012

W najnowszym przeglądzie Kickstartera omawiamy m.in. starty Mage Knight Revenge i Kaiju Combat oraz sukcesy Dead State i Quest for Infamy. Nie obyło się niestety bez porażek w postaci strzelanek Ground Branch oraz Retrovirus.

Ruszył Kickstarter taktycznej strzelanki Ground Branch, autorstwa weteranów serii Rainbow Six
Ruszył Kickstarter taktycznej strzelanki Ground Branch, autorstwa weteranów serii Rainbow Six

wiadomość4 czerwca 2012

Na serwisie Kickstarter ruszyła zbiórka środków na produkcję taktycznego FPS-a Ground Branch. Projekt opracowuje zespół BlackFoot Studios, w skład którego wchodzą ludzie, którzy brali udział w tworzeniu Tom Clancy's Rainbow Six, Tom Clancy's Rainbow Six Rogue Spear oraz Tom Clancy's Ghost Recon.