Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Krosmaster Arena (PC)
OkładkaKrosmaster Arena (PC)

Krosmaster Arena PC

Elektroniczna adaptacja gry planszowej o tym samym tytule, osadzonej w uniwersum popularnych gier MMORPG Wakfu oraz Dofus.

Strategiczne | fantasy | turowe | planszowe | elementy RPG

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Krosmaster Arena Premiera PC

9listopada2015

Steam

9listopada2015

producent: Ankama Studio wydawca: Ankama Studio Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Krosmaster Arena

Wiedźmin Gra Przygodowa

Armello

The Living Dungeon

Krosmaster Arena to ukierunkowana na wieloosobową zabawę w sieci elektroniczna adaptacja gry planszowej o tym samym tytule, osadzonej w uniwersum popularnych (zwłaszcza we Francji) gier MMORPG Wakfu oraz Dofus. Za obie wersje tytułu, podobnie jak za oba wspomniane pierwowzory (oraz nakręcone na ich podstawie seriale telewizyjne) odpowiada francuski koncern Ankama, w skład którego wchodzi m.in. zajmujące się produkcją gier Ankama Play oraz tworzące filmy animowane Ankama Animations. Wydany na platformie PC tytuł dostępny jest w modelu free-to-play, z możliwością zakupu dodatkowych pakietów DLC.

Mechanika

Wydany na PC Krosmaster Arena nie stanowi zwykłej adaptacji papierowego pierwowzoru, łącząc elementy gry planszowej, taktycznej strategii turowej oraz RPG. Cała zabawa polega tu na uczestnictwie w kolejnych epickich pojedynkach, w których naprzeciw siebie stają najsłynniejsi wojownicy z uniwersum Wakfu i Dofus. W przeciwieństwie do klasycznych gier planszowych, w których każdy z uczestników zabawy kontroluje jednego bohatera, w Krosmaster Arena obejmujemy pieczę nad drużyną bohaterów, których werbujemy w miarę postępów zabawy. Każdy z nich odznacza się oczywiście swoimi indywidualnymi cechami, które w różny sposób mogą przydać się podczas walki. Kluczem do sukcesu jest tu więc nie tylko odpowiednia taktyka, ale także umiejętność stworzenia unikalnej drużyny bohaterów, wzajemnie uzupełniających się na polu bitwy. Niewątpliwy plus rozgrywki stanowi również fakt, że mimo stosunkowo prostych zasad Krosmaster Arena oferuje spory zestaw kart specjalnych, symbolizujących czary i przedmioty, co przekłada się na ogromny wachlarz możliwości taktycznych.

Tryby gry

Jak na grę planszową przystało, Krosmaster Arena zaprojektowany został w szczególności z myślą o sieciowych pojedynkach PvP z innymi żywymi graczami. Dla wielbicieli samotnej zabawy twórcy przygotowali jednak również przygodowy tryb PvE, w którym kolejne areny i czekające nas wyzwania połączone zostały jednym wątkiem fabularnym, a celem rozgrywki nie jest rywalizacja pomiędzy graczami, lecz pokonanie sześciu potężnych bossów i walka o tytuł mistrza Krosmoz.

Kwestie techniczne

Pod względem oprawy Krosmaster Arena na PC utrzymana została w stylu graficznym znanym z Wakfu i Dofus. Mamy więc do czynienia z połączeniem elementów zachodnich kreskówek z japońskim anime, które widoczne jest najbardziej w postaciach bohaterów. Całość uzupełniona jest setkami zabawnych animacji oraz sporą dawką czarnego humoru. Warto jednocześnie odnotować, że gra współpracuje ze sprzedawanymi oddzielnie figurkami, a dzięki specjalnym kodom po zakupie każdej z nich możemy odblokować jej wirtualne alter ego w grze wideo.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1 - 4  

Wymagania wiekowe Krosmaster Arena: Odpowiednia dla każdego wieku.