Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCPS4XONE
Okładka Eastshade (PC)

Eastshade

Eksploracyjna gra przygodowa FPP, która poza zwiedzaniem lokacji i chłonięciem fabuły oferuje także elementy rozgrywki oparte na systemie craftingu. Istotną rolę w Eastshade odgrywa malowanie przez graczy obrazów odtwarzających odwiedzane lokacje.

Przygodowe | FPP | fantasy | elementy RPG | indie | eksploracyjne

Okładka Eastshade (PC)

data premiery gry:

13lut2019

PC

21paź2019

XONE PS4

Eastshade to eksploracyjna przygodówka. Jest to debiutancki projekt zespołu Eastshade Studios.

Fabuła

Akcja toczy się w spokojnej magicznej krainie. Wcielamy się w podróżującego malarza, który przybywa na tytułową wyspę Earthshade, słynącą z pięknych widoków. Naszym głównym zadaniem jest uchwycenie urody lokalnej przyrody za pomocą farb, ale szybko zaczynamy także wchodzić w interakcje z mieszkańcami. Poznajemy ich historie oraz problemy. Nawiązujemy przyjaźnie i próbujemy udzielać pomocy osobom jej potrzebującym.

Mechanika

W Eastshade akcję obserwujemy z oczu bohatera, a zabawa koncentruje się na eksploracji, ale nie brakuje także bardziej tradycyjnych mechanizmów rozgrywki. Wyspa kryje bowiem wiele sekretów, a początkowo duże jej połacie są niedostępne dla bohatera. Zmuszeni zostajemy więc do wymyślania sposobów na pokonanie naturalnych przeszkód stojących nam na drodze, co często wymagać zgromadzenia odpowiednich surowców i połączenia ich w przydatne przedmioty za pomocą systemu craftingu.

Nasze działania oraz decyzje mają istotne konsekwencje i kształtują dalsze losy lokalnej ludności. Zamiast jednej dużej historii autorzy przygotowali spory zestaw mniejszych opowieści, powiązanych z konkretnymi mieszkańcami wyspy. Interakcje z postaciami odbywają się zarówno za pomocą rozgałęziającego się systemu dialogów, jak i poprzez konkretne działania gracza. Wpływają na nich także nasze obrazy. Mechanizmy ich tworzenia są proste. Otrzymujemy interfejs pozwalający na złapanie w ramkę dowolnego fragmentu otoczenia, a bohater sam potem wykonuje wszystkie potrzebne ruchy pędzlem.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 4 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 89,99 PLN

Gry podobne do Eastshade

Klasyfikacja PEGI Eastshade

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Eastshade

PC Windows

PC Windows

Minimalne: Intel Core i5-750 2.66 GHz / AMD Phenom II X4 945 3.0 GHz, 6 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 560 Ti / Radeon HD 6950 lub lepsza, 3 GB HDD, Windows 7 64-bit

Nadchodzi  Eastshade, czyli gra o malarzu próbującym odkryć sekrety magicznej wyspy
Nadchodzi Eastshade, czyli gra o malarzu próbującym odkryć sekrety magicznej wyspy

wiadomość13 lutego 2016

Zapowiedziano grę eksploracyjną Eastshade. Zwiedzimy w niej pełną sekretów wyspę, której piękno spróbujemy uchwycić, malując farbami obrazy. W rozgrywce istotną rolę odegrają także interakcje z postaciami niezależnymi oraz system rzemiosła (craftingu), za pomocą którego skonstruujemy przedmioty pomagające nam pokonać przeszkody terenowe.

PC
XONE
PS4