Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportoweXONE
Okładka Bike Mayhem 2 (XONE)

Bike Mayhem 2 XONE

Side-scrollowa gra zręcznościowa kanadyjskiego studia Goldmark, stanowiąca kontynuację mobilnego przeboju Bike Mayhem: Extreme Mountain Racing.

Sportowe | kolarstwo | elementy zręcznościowe | 2.5D | side-scroll | tytuły ekskluzywne Xbox

Microsoft XBOX ONE
Okładka Bike Mayhem 2 (XONE)

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji XONE:

5lutego2016

5lutego2016

Xbox Live

Bike Mayhem 2 to poświęcona wyczynowej jeździe na rowerze side-scrollowa zręcznościówka na platformę XONE, będąca kontynuacją gry Bike Mayhem: Extreme Mountain Racing, która ukazała się w 2014 na urządzeniach przenośnych z systemem iOS i Android. Za powstanie gry odpowiada kanadyjskie studio Goldmark, które oprócz wspomnianych produkcji ma na swoim koncie także podobne stylistycznie: Sled Mayhem i Moto X Mayhem na platformy mobilne.

Mechanika

Mechanika zabawy w Bike Mayhem 2 może budzić skojarzenia z pierwszymi odsłonami serii Trials oraz mobilnymi zręcznościówkami pokroju iStunt 2. W tym wypadku zasiadamy jednak za kierownicą wyczynowego roweru górskiego, a naszym zadaniem jest nie tylko jak najszybsze przejechanie trasy, ale także wykonanie odpowiedniej ilości wysoko punktowanych ewolucji. Podczas każdego przejazdu możemy zdobyć maksymalnie trzy gwiazdki, w zależności od osiągnięcia określonego pułapu punktowego. Całość ukazana została w klasycznym widoku z boku i odznacza się dosyć realistycznym silnikiem fizycznym (podczas jazdy w rowerze zużywa się np. zawieszenie) oraz modelem ragdoll, który możemy podziwiać po każdej nieudanej ewolucji. Wraz z postępami rozgrywki możemy odblokować ponad 130 licencjonowanych części, które przełożą się na lepsze osiągi naszego roweru. Nie zabrakło także opcji customizacji postaci oraz możliwości nadania jej własnego, unikalnego stylu.

Tryby gry

W Bike Mayhem 2 bawić możemy się samotnie, uczestnicząc w klasycznych zjazdach (Downhill Races) oraz specjalnych eventach kaskaderskich (Slopestyle Events). W grze nie zabrakło jednak również możliwości rywalizacji w trybie multiplayer, w którym ścigamy się z „duchami” innych graczy, pnąc się w górę internetowych rankingów. Do dyspozycji graczy oddano szeroką gamę 34 różnych gór z ponad 180 trasami zjazdowymi, inspirowanymi realnie istniejącymi torami pokroju Whistler Bike Park czy Coast Gravity Park.

Kwestie techniczne

Wydany na platformie XONE Bike Mayhem 2 odznacza się stosunkowo prostą lecz przyjemną dla oka oprawą graficzną, która nie rozprasza gracza podczas wykonywania kolejnych efektownych ewolucji. Adrenaliny dodaje nam za to mocny, rockowy soundtrack w wykonaniu lokalnych zespołów z Vancouver. Miłym dodatkiem do gry jest także specjalne narzędzie, pozwalające na projektowanie własnych tras zjazdowych i dzielenie się nimi z innymi graczami.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Klasyfikacja PEGI Bike Mayhem 2

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.