Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS4
Okładka Knights and Bikes (PC)

Knights and Bikes

Nostalgiczna przygodowa gra akcji 2D, która przenosi nas na niewielką brytyjską wyspę, jesienią 1987 roku i obsadza w roli nastoletnich dziewczyn próbujących powstrzymać inwazję upiorów.

Akcji | elementy RPG | 2D | na 2 osoby | crowdfunding | indie | kooperacja | przygodowe gry akcji | podzielony/wspólny ekran

Okładka Knights and Bikes (PC)

data premiery gry:

27sie2019

PC PS4

Knights and Bikes to opracowana z myślą o platformie PC i PS4 przygodowa gra akcji wzbogacona elementami RPG. Jest to debiutancka produkcja studia Foam Sword, w skład którego wchodzi Rex Crowe, główny projektant Tearaway i Tearaway Unfolded oraz Moo Yu, czyli główny programista rozgrywki przy Ratchet and Clank: Tools of Destruction. Obaj pracowali także przy LittleBigPlanet.

Fabuła

Akcja toczy się na wyspie Penfurzy, zlokalizowanej niedaleko wybrzeży Kornwalii. Miejsce to szczyci się wieloma legendami sięgającymi czasów średniowiecza, ale ostatnio popadło w finansową ruinę i w oczy mieszkańców zaczyna zaglądać zagłada. Lokalna ekonomia bazuje bowiem całkowicie na turystyce, a niedawno okazało się, że najcenniejszy artefakt historyczny na wyspie to podróbka, co spowodowało, że pod wątpliwość poddane zostają wszystkie mity i historie związane z Penfurzy.

Gra opowiada historię dwóch przyjaciółek, Nessy i Demelzy, które jesienią 1987 roku próbują na własną rękę zbadać prawdziwość legend związanych z wyspą. Niestety, przy okazji uwalniają udręczone zjawy, a te szybko zaczynają opętywać mieszkańców oraz zwierzęta. Naszym zadaniem jest odkrycie, czego chcą te udręczone dusze i zapędzenie ich z powrotem w zaświaty.

Mechanika

Wydane na platformę PC i PS4 Knights and Bikes to przygodowa grą akcji wzbogacona elementami RPG, którą zaprojektowano głównie z myślą o trybie kooperacyjnym dla dwóch osób, choć nic nie stoi na przeszkodzie, aby bawić się w samotności. Podczas rozgrywki eksplorujemy świat, wypełniamy zadania, gromadzimy przedmioty oraz walczymy z wrogami. System potyczek jest większości zręcznościowy i więcej zależy od naszego własnego refleksu niż statystyk postaci. W trakcie przygód przemieszczamy się zarówno pieszo, jak i na rowerach. Tę drugą opcję wykorzystujemy także podczas starć.

Głównym zadaniem graczy jest ratowanie opętanych mieszkańców. Otrzymujemy za to nagrody, za które ulepszamy potem rowery oraz rozwijamy umiejętności postaci. Dostępna jest także możliwość werbowania pomocników, ludzi oraz zwierząt, którymi podczas walki kieruje sztuczna inteligencja.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / wspólny ekran     Liczba graczy: 1-2  

Cena gry w dniu premiery: 71,99 PLN

Gry podobne do Knights and Bikes

Klasyfikacja PEGI Knights and Bikes

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Knights and Bikes

PC Windows

PC Windows

Minimalne: Intel Core i3 / AMD FX, 4 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GTX 460 / Radeon HD 7570 lub lepsza, 6 GB HDD, Windows 7

Knights and Bikes - twórcy Tearaway i LittleBigPlanet pracują nad nostalgiczną przygodową grą akcji
Knights and Bikes - twórcy Tearaway i LittleBigPlanet pracują nad nostalgiczną przygodową grą akcji

wiadomość13 lutego 2016

Główny projektant serii Tearaway pracuje nad przygodową grą akcji Knights and Bikes, która pozwoli nam na odbycie podróży na brytyjską wyspę w 1987 roku. Miejsce to opanowane zostanie przez opętujące ludzi i zwierzęta zjawy, a walczyć z nimi będziemy zarówno pieszo, jak i wykorzystując rowery.

PC
PS4