Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 lutego 2016, 08:49

autor: Adrian Werner

Knights and Bikes - twórcy Tearaway i LittleBigPlanet pracują nad nostalgiczną przygodową grą akcji

Główny projektant serii Tearaway pracuje nad przygodową grą akcji Knights and Bikes, która pozwoli nam na odbycie podróży na brytyjską wyspę w 1987 roku. Miejsce to opanowane zostanie przez opętujące ludzi i zwierzęta zjawy, a walczyć z nimi będziemy zarówno pieszo, jak i wykorzystując rowery.

Kilka dni temu studiu Foam Sword ujawniło projekt Knights and Bikes, czyli nostalgiczną przygodową grę akcji, osadzoną w latach 80-tych ubiegłego wieku. Początkowo zapowiedziano jedynie wersję pecetową, ale teraz poinformowano, że w planach jest także edycja na PlayStation 4. Nowinę tę przekazano za pomocą oficjalnego bloga tej konsoli. Produkcja budzi zainteresowanie głównie za sprawą osób jej twórców. Odpowiada za nią bowiem duet, w skład którego wchodzi Rex Crowe, który był głównym projektantem Tearaway i Tearaway Unfolded oraz Moo Yu, czyli główny programista rozgrywki przy Ratchet and Clank: Tools of Destruction. Oboje pracowali także wspólnie przy LittleBigPlanet. Premiera planowana jest na kwiecień przyszłego roku

Akcja toczyć się będzie na wyspie Penfurzy, zlokalizowanej niedaleko wybrzeży Kornwalii. Miejsce to szczyci się wieloma legendami sięgającymi czasów średniowiecza, ale ostatnio popadło w finansową ruinę i w oczy mieszkańców zaczyna zaglądać zagłada. Lokalna ekonomia bazuje bowiem całkowicie na turystyce, a niedawno okazało się, że najcenniejszy artefakt historyczny na wyspie to podróbka, co spowodowało, że pod wątpliwość poddane zostają wszystkie mity i historie związane z Penfurzy.

Knights and Bikes - twórcy Tearaway i LittleBigPlanet pracują nad nostalgiczną przygodową grą akcji - ilustracja #1

Gra opowie historię dwóch przyjaciółek imieniem Nessa i Demelza, które jesienią 1987 roku spróbują na własną rękę zbadać prawdziwość legend związanych z wyspą. Niestety, przy okazji uwolnią udręczone zjawy, a te szybko zaczną opętywać mieszkańców oraz zwierzęta. Naszym zadaniem będzie odkrycie czego chcą te udręczone dusze i zapędzenie ich z powrotem w zaświaty.

Knights and Bikes będzie przygodową grą akcji wzbogaconą lekkimi elementami RPG, która projektowana jest głównie z myślą o trybie kooperacyjnym dla dwóch osób. Głównym źródłem inspiracji dla autorów jest 16-bitowe Secret of Mana. Podczas zabawy będziemy więc eksplorowali świat, wypełniali zadania, gromadzili przedmioty oraz walczyli z przeciwnikami. System potyczek będzie w większości zręcznościowy i więcej zależeć ma od naszego refleksu niż statystyk postaci. W trakcie przygód przemieszczać się będziemy zarówno pieszo, jak i na rowerach. Tę drugą opcję wykorzystamy także podczas starć.

Głównym zadaniem graczy ma być ratowanie opętanych mieszkańców. Otrzymamy za to nagrody, za które ulepszymy rowery oraz rozwiniemy umiejętności postaci. Pojawi się także możliwość werbowania, jako pomocników, ludzi oraz zwierząt, którymi podczas walki pokieruje sztuczna inteligencja.

Warto na koniec wspomnieć, że twórcy chcą zgromadzić dodatkowe środki na produkcję za pośrednictwem Kickstartera. Cel minimalny wynosi 100 tysięcy funtów i w chwili pisania tej wiadomości licznik na stronie pokazuje już sumę 61 tys. Zbiórka dobiegnie końca 3 marca

  1. Knights and Bikes – oficjalna strona gry
  2. Knights and Bikes – strona Kickstartera