Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 października 2014, 10:59

autor: Adrian Werner

Fractured Space - twórcy Strike Suit Zero pracują nad grą o bitwach kosmicznych krążowników

Twórcy Strike Suit Zero założyli nowe studio, gdzie pracują nad projektem Fractured Space. Będzie to multiplayerowa gra akcji wzbogacona elementami strategicznymi, w której pokierujemy potężnym krążownikiem biorącym udział w bitwach kosmicznych oraz towarzyszącą mu armadą mniejszych statków.

We wczesną wersję Fractured Space zagramy jeszcze w tym roku. - Fractured Space - twórcy Strike Suit Zero pracują nad grą o bitwach kosmicznych krążowników - wiadomość - 2014-10-23
We wczesną wersję Fractured Space zagramy jeszcze w tym roku.
Fractured Space w skrócie:
  • Twórcy: Edge Case Games
  • Gatunek: gra akcji z elementami strategii
  • Platforma docelowa: PC
  • Planowana data premiery: 2015 r.

Edge Case Games to młode brytyjskie studio deweloperskie, założone jakiś czas temu przez trzon zespołu, który opracował dwie odsłony cyklu kosmicznych strzelanek Strike Suit Zero. Teraz twórcy ujawnili, że pod nowym szyldem pracują nad grą Fractured Space. Autorzy postanowili pozostać wierni gwiezdnym klimatom, choć podejdą do tej tematyki od nieco innej strony. O ile ich poprzednie tytuły stawiały wyłącznie na dynamiczne potyczki między małymi myśliwcami i robotami, tak najnowszy projekt tej ekipy znacząco zwiększy skalę bitew i pozwoli wziąć udział starciach między potężnymi kosmicznymi krążownikami. Produkcja zmierza obecnie wyłącznie na pecety i wykorzysta model darmowy z mikropłatnościami. Premiera wczesnej edycji nastąpi jeszcze w tym roku na Steam Early Access, a pełna wersja zadebiutuje w 2015 r.

Fractured Space skoncentruje się wyłącznie na trybie multiplayer, w którym walczyć ze sobą będą dwie pięcioosobowe drużyny graczy. Każdy z nich pokieruje pojedynczym masywnym statkiem, wyposażonym w liczne systemy pokładowe i duży wybór uzbrojenia. Te jednostki będą potężne i trudne do zniszczenia, ale nawet one nie poradzą sobie same i zwycięstwo wymagać ma ścisłej współpracy z sojusznikami.

Fractured Space - twórcy Strike Suit Zero pracują nad grą o bitwach kosmicznych krążowników - ilustracja #2

Ponadto każdy krążownik będzie sercem armady mniejszych statków, którymi pokierujemy niczym w strategiach. Zaczniemy tylko z kilkoma podległymi jednostkami, ale z czasem ich liczba będzie rosnąć, aż wreszcie pod naszymi rozkazami znajdą się całe roje. Sami zdecydujemy o szczegółach konstrukcji każdej maszyny, wybierając wpierw firmę produkcyjną, klasę, uzbrojenie oraz podzespoły. Wszystkie je będziemy także z czasem ulepszali i nie zabraknie również opcji czynienia tego samego z krążownikiem.

Zabawę wzbogacą elementy MMO. Gracze będą mogli tworzyć sojusze i toczyć wojny z konkurencyjnymi frakcjami, a wyniki ich potyczek ukształtują kierunek, w jakim rozwijać się będzie fabuła całego uniwersum.

  1. Fractured Space – oficjalna strona gry
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Fractured Space

Fractured Space