Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 września 2016, 15:38

autor: luckie

50 minut rozgrywki z Tyranny – twórcy prezentują system tworzenia zaklęć

W sieci pojawił się obszerny materiał z rozgrywką z Tyranny. W filmie przedstawiciel studia Obsidian Entertainment opowiada i pokazuje, jak wygląda system tworzenia zaklęć w grze oraz jak sprawdzają się one w boju.

Na YouTube’ie pojawił się blisko 50-minutowy zapis transmisji rozgrywki z Tyranny, najnowszej produkcji studia Obsidian Entertainment, twórców Pillars of Etertnity, Fallout: New Vegas, Star Wars: Knights of the Old Republic II i wielu innych znakomitych klasycznych RPG-ów. W filmie twórcy szczegółowo opowiadają (i pokazują!) o mechanice tworzenia zaklęć. Zobaczyć możemy nie tylko, jak zmontować własny, unikalny czar, ale też jak sprawdza się on później w akcji, w walce z hordami wrogów w lochach. Zapraszamy do oglądania:

System magii w Tyranny będzie się opierać na czarach skomponowanych przez samych graczy. Polega to na tym, że na początku wybierzemy tzw. Sigil, czyli rdzeń odpowiedzialny za rodzaj magii (lód, ogień, iluzja, leczenie, itp.). Następnie ustalimy formę manifestacji zaklęcia – dotyk, pojedynczy strumień czy stożek, a także dobierzemy różnego rodzaju modyfikatory, zwane tu akcentami, zwiększające obszar, siłę ataku lub możliwość wywołania dodatkowego efektu. Więcej na temat tego systemu przeczytacie w jednym z naszych poprzednich newsów.

Wygląda na to, że granie magiem będzie w Tyranny naprawdę ciekawe. - 50 minut rozgrywki z Tyranny – twórcy opowiadają o tworzeniu zaklęć - wiadomość - 2016-09-23
Wygląda na to, że granie magiem będzie w Tyranny naprawdę ciekawe.

Chyba najciekawszą cechą Tyranny będzie możliwość wcielenia się w rolę czarnego charaktera. Zamiast ratującym świat herosem, gracz pokieruje oficerem złej władczyni, którego zadaniem jest podbicie ostatniej krainy sprzeciwiającej się jej woli. W związku z tym spodziewamy się zobaczyć ciekawe opcje, umożliwiające stworzenie inteligentnego, charyzmatycznego antybohatera, a nie tylko, jak to często bywa, agresywnego buca. Podobnie jak poprzedni tytuł Obsidianu, Pillars of Eternity, Tyranny zmierza wyłącznie na PC. Gra ma się ukazać jeszcze w tym roku, choć oficjalna data premiery wciąż pozostaje zagadką.

  1. Graliśmy w Tyranny - nową grę RPG twórców Pillars of Eternity (zapowiedź)
  2. Oficjalna strona gry
  3. Tyranny - kompendium wiedzy