Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 listopada 2014, 16:39

Evolve - wszystkie DLC z nowymi mapami będą darmowe

Studio Turtle Rock ogłosiło, że wszystkie DLC z mapami do nadchodzącej strzelanki Evolve dostępne będą dla graczy za darmo.

W Evolve zagramy w lutym. - Evolve - wszystkie DLC z nowymi mapami będą darmowe - wiadomość - 2014-11-22
W Evolve zagramy w lutym.
Evolve w skrócie:
  • Twórcy: Turtle Rock
  • Wydawca: 2K Games
  • Gatunek: FPS
  • Platforma docelowa: PC, XONE, PS4
  • Planowana data premiery: luty 2015 r.

Obecnie przyzwyczailiśmy się już, że nowe mapy do popularnych FPS-ów ukazują się głównie w formie płatnych dodatków. Tym milszym zaskoczeniem był niedawny wywiad serwisu IGN z dyrektorem kreatywnym studia Turtle Rock Philem Robbem. Zapewnił on w nim, że wszystkie DLC z nowymi poziomami do strzelanki Evolve dostępne będą za darmo dla każdego posiadacza gry.

Takie podejście jest bardzo hojne w dzisiejszych czasach, ale zespół nie robi tego tylko z dobroci serca. Evolve nastawione jest bowiem na sieciowy tryb kooperacyjny i aby odnieść sukces potrzebuje, co w praktyce uniemożliwia pełną integrację społeczności. Autorzy nie chcą aby kiedykolwiek doszło do sytuacji, gdy ktoś zostaje wyrzucony z drużyny w trakcie zabawy tylko dlatego, że rozgrywka przeszła na poziom z dodatku, którego on akurat wcześniej nie nabył.

Wszystko to nie znaczy jednak, że nie pojawią się żadne płatne DLC. Po prostu zawierać one będą głównie dodatkowych bohaterów i grywalne potwory. W takim wypadku zakup rozszerzenia pozwoli nam na wcielenie się w te postacie, ale jednocześnie będziemy mogli bawić się wspólnie z osobami, które tych rozszerzeń nie posiadają. Ci gracze po prostu nie otrzymają okazji pokierowania tymi herosami i monstrami, ale nic nie będzie stało na przeszkodzie, aby mogli z walczyć przeciwko nim lub u ich boku

Evolve powstaje z myślą o pecetach i konsolach Xbox One oraz PlayStation 4. Premiera zaplanowana została na luty przyszłego roku. Autorzy gry, czyli ludzie ze studia Turtle Rock, wcześniej opracowali Left 4 Dead i wiele z rozwiązań z tego przeboju zostanie rozwinięte w nowej produkcji zespołu.

Warto na koniec przypomnieć, że Evolve zostało wybrane grą targów zarówno podczas tegorocznego E3, jak i gamescomu. Oczekiwania względem tego projektu są zatem duże.

  1. Testowaliśmy Evolve - czego dowiedzieliśmy się o następcy Left 4 Dead?
  2. Oficjalna strona gry Evolve