Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 marca 2018, 18:37

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

H1Z1 od dziś jest grą free-to-play

Studio Daybreak Game Company postanowiło przenieść do tej pory płatną grę H1Z1 na model biznesowy free-to-play. Produkcję możecie pobrać za darmo ze Steama.

H1Z1 od dziś grą free-to-play - ilustracja #1
H1Z1 w skrócie:
  • komputerowa gra typu battle royale;
  • kilka dni temu wyszła z wczesnego dostępu;
  • dziś przeszła na model free-to-play.

Kilka dni temu powstająca od kilku lat gra H1Z1 doczekała się oficjalnej premiery. Dziś studio Daybreak Game Company zrobiło nam sporą niespodziankę i przeniosło do tej pory płatny projekt na model biznesowym free-to-play. Od teraz tytuł pobierzecie ze Steama za darmo. Zmiana podyktowana jest chęcią dotarcia do większej publiczności i w sumie nic dziwnego, gdyż całkiem niedawno informowaliśmy o stracie ponad 90% graczy od lipca 2017 roku. Produkcja stawia bowiem na tryb battle royale, ale ten rodzaj rozgrywki został zdominowany w ostatnich miesiącach przez dwie inne pozycje – płatne Playerunknown's Battlegrounds oraz darmowe Fortnite: Battle Royale. Gracze wolą wydawać pieniądze na zakup produkcji studia PUBG Corporation, więc deweloperzy z Daybreak Game Company musieli spróbować sił w segmencie free-to-play. Poza tym firma liczy na zapisanie się dużymi literami na arenie e-sportowej. Ma tego dokonać dzięki H1Z1 Pro League, która rozpocznie się 21 kwietnia.

Jeżeli kupiliście H1Z1 podczas wczesnego dostępu, to zostaniecie nagrodzeni zestawem H1Z1 Appreciation Pack. Jest to pakiet kilku elementów kosmetycznych, 10 skrzynek i 10 000 czaszek. Natomiast jeśli nabyłeś grę ostatnio, to możesz liczyć na zwrot pieniędzy zgodnie z regulaminem firmy Valve.

Na koniec przypominamy, że w momencie oficjalnej premiery H1Z1 doczekało się trybu Auto Royale. Jest to specjalna forma zabawy dla 120 graczy podzielonych na 30 czteroosobowych drużyn. Wszystkie ekipy walczą w pojazdach, w których jedna osoba jest kierowcą, a trzy strzelają do przeciwników. Celem jest pozostanie ostatnim żywym składem.

  1. Oficjalna strona gry H1Z1