Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 marca 2018, 10:25

autor: AlexB

H1Z1 - premierowy patch i tryb Auto Royale

H1Z1 (King of the Kill) oficjalnie opuściło wczesny dostęp Steam. Z tej okazji twórcy ze studia Daybreak Game Company wprowadzili do swojej niegdyś przebojowej strzelanki sieciowej nowy tryb, Auto Royale, skupiający się na drużynowej rozwałce w samochodach. Tytuł dostępny jest wyłącznie na PC.

Trzy lata – tyle potrzebowała sieciowa strzelanka H1Z1, by opuścić wczesny dostęp Steam. Tytuł zaliczał przez ten czas liczne wzloty i upadki. Najpierw kontrowersje dotyczące systemu mikropłatności, później podział na dwie gry – nieco mniej popularne Just Survive, skupiające się na konieczności przetrwania w świecie opanowanym przez zombie, i King of the Kill, czyli tryb battle royale – aż w końcu drastyczna utrata zainteresowania społeczności i porażka ze znacznie młodszymi rywalami, Playerunknown's Battlegrounds i Fortnite. Mimo to jednak studiu Daybreak Game Company udało się doprowadzić sprawę do względnego końca (przynajmniej jeśli chodzi o dawne King of the Kill, Just Survive wciąż znajduje się w Early Access). Premierowe wydanie H1Z1 można od wczoraj zakupić na platformie Steam za 71,99 złotych. Nie posiada ono niestety polskiej wersji językowej.

Nowy tryb w H1Z1 może przynieść mnóstwo radości. - H1Z1 - premierowy patch i tryb Auto Royale - wiadomość - 2018-03-03
Nowy tryb w H1Z1 może przynieść mnóstwo radości.
H1Z1 W SKRÓCIE:
  • Producent: Daybreak Game Company;
  • Wydawca: Daybreak Game Company;
  • Gatunek: sieciowa strzelanka/battle royale;
  • Platformy: PC;

Przy okazji premiery H1Z1 twórcy wprowadzili do gry kilka interesujących nowości w rozgrywce. Przede wszystkim pojawił się nowy tryb, Auto Royale. Bierze w nim udział 120 graczy podzielonych na 30 czteroosobowych drużyn. Od razu lądują one w samochodach, których nie można opuścić. Jeden członek ekipy zasiada za kierownicą, a pozostali trzej prowadzą ogień. Zadanie jest banalnie proste – pozostać ostatnim żywym składem na mapie. Aby dodatkowo urozmaicić zabawę, twórcy przygotowali kilka atrakcji, takich jak rampy, miny lądowe, plamy oleju, nowe modele pojazdów oraz broni i wiele więcej. Drobną próbkę tego, co tryb ten ma do zaoferowania, możecie zobaczyć na poniższym zwiastunie.

Choć Auto Royale jest bez wątpienia ciekawy, „daniem głównym” jest rzecz jasna Battle Royale. Wśród licznych zmian i ulepszeń, jakie pojawiły się w tym trybie przy okazji premierowego patcha, znajdują się między innymi: możliwość wyboru miejsca startowego, zmodyfikowany system punktacji, odświeżona mapa dająca szersze opcje taktyczne, nowe nagrody za wygrywanie meczów w sezonie oraz oczywiście mnóstwo poprawek błędów. Więcej na ten temat możecie przeczytać w oficjalnym spisie zawartości aktualizacji, który znajduje się tutaj.

Wyjście H1Z1 z wczesnego dostępu bez wątpienia można postrzegać jako sukces. - H1Z1 - premierowy patch i tryb Auto Royale - wiadomość - 2018-03-03
Wyjście H1Z1 z wczesnego dostępu bez wątpienia można postrzegać jako sukces.

Oficjalna premiera H1Z1 nie oznacza rzecz jasna końca wsparcia dla tego tytułu. Twórcy obiecują, że wciąż będą intensywnie pracowali nad eliminowaniem bugów, poprawą optymalizacji i wprowadzaniem nowej zawartości. Tyczy się to przede wszystkim trybu Auto Royale, który ma być rozwijany w dużej mierze na podstawie uwag społeczności. Czy dzięki tym ruchom studiu Daybreak Game Company uda się powstrzymać odpływ graczy ze swojego dzieła? Trudno na razie odpowiedzieć na to pytanie. Wielu twierdzi bowiem, że na ratowanie H1Z1 jest już po prostu za późno.