Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 1 marca 2018, 10:02

autor: Adrian Werner

Nadjeżdża Asphalt 9: Legends

Studio Gameloft kończy prace nad Asphalt 9: Legends, czyli pierwszą od pięciu lat główną odsłoną jednego z najlepszych mobilnych cykli gier wyścigowych.

Na razie nie wiemy, kiedy nastąpi światowa premiera, ale znając Gameloft nie będziemy musieli długo czekać. - Nadjeżdża Asphalt 9: Legends - wiadomość - 2018-03-01
Na razie nie wiemy, kiedy nastąpi światowa premiera, ale znając Gameloft nie będziemy musieli długo czekać.
ASPHALT 9 W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Gameloft
  2. Wydawca: Gameloft
  3. Gatunek: wyścigi
  4. Platformy: iOS, AND
  5. Data premiery: 2018 r.
  6. Model biznesowy: free-to-play

Mamy dobre wieści dla fanów mobilnych gier wyścigowych. Studio Gameloft pracuje nad Asphalt 9: Legends, czyli kontynuacją jednej z najlepszych serii tego typu. W typowym dla siebie stylu zespół poczekał z ujawnieniem projektu aż ten był prawie gotowy i produkcja trafiła już do testów w filipińskim App Store, w ramach tzw. soft-launchu.

Asphalt 9: Legends zmierza na urządzenia z systemami iOS i Android. Na obu tych platformach gra wykorzysta model darmowy z mikropłatnościami. Na razie nie wiemy, kiedy na rynek trafi pełna wersja.

Projekt budzi duże zainteresowanie, gdyż jest to pierwsza od pięciu lat główna odsłona cyklu. Poprzednia, czyli Asphalt 8: Airborne, zadebiutowała w 2013 roku i wśród zręcznościowych wyścigów do dzisiaj nie ma żadnej prawdziwej konkurencji. Po jej premierze ukazały się cztery inne gry z tej marki (Asphalt Overdrive, Asphalt Nitro, Asphalt Xtreme oraz Asphalt Street Storm Racing), ale wszystkie były produkcjami pobocznymi koncentrującymi się na innych typach rywalizacji, takich jak rajdy terenowe czy drag racing. Teraz wreszcie otrzymamy prawdziwą kontynuację wyśmienitej „ósemki”.

Zgodnie z tradycjami serii, Asphalt 9: Legends pozwala zasiąść za kierownicą najszybszych sportowych samochodów. Autorzy uzyskali oficjalne licencje wielu producentów, dzięki czemu w grze znalazły się maszyny takich firm jak Ferrari, Porsche, Lamborghini czy W Motors. W sumie możemy zgromadzić ponad pięćdziesiąt różnych wozów.

Model jazdy jest mocno zręcznościowy, stawiając na dynamikę i efektowność wyścigów, a nie realizm. Po maksymalnym naładowaniu paska nitro możemy na krótką chwilę osiągnąć prędkości przekraczające granicę dźwięku, a wśród dostępnych manewrów nie zabrakło obrotu o 360 stopni, szczególnie przydatnego przy atakowaniu rywali. Gracze mogą szaleć na siedemdziesięciu trasach i większość z nich zawiera rampy pozwalające na wykonywanie szaleńczych akrobacji, jak i wiele naturalnych zagrożeń, takich jak np. tornada na torach w Stanach Zjednoczonych czy lawiny w Himalajach.

Asphalt 9: Legends oferuje dwa systemy sterowania. Jeden z nich jest klasyczny dla mobilnych gier wyścigowych i zapewnia pełną kontrolę nad samochodem. Dla żółtodziobów przygotowano drugi system, zainspirowany zręcznościówkami typu endless runner, w ramach którego auto jedzie automatycznie naprzód, a my gestami wydajemy mu komendy zmiany pasa ruchu.

Gra pozwala na samotną zabawę w ramach trybu kariery, gdzie możemy rozegrać ponad sześćdziesiąt sezonów obejmujących łącznie osiemset wyścigów. Nie zabrakło również multiplayera, w którym na trasie rywalizuje jednocześnie do ośmiu graczy. Autorzy przygotowali także rozbudowane opcje społecznościowe, zorganizowane wokół tworzenia sieciowych klubów.

  1. Oficjalna strona studia Gameloft
  2. Asphalt 9: Legends w filipińskim App Store