Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPCANDSwitchXONEiOS
Okładka Asphalt 9: Legends (Switch)
OkładkaAsphalt 9: Legends (Switch)

Asphalt 9: Legends

Asphalt 9: Legends to gra wyścigowa. Produkcja pozwala na zabawę samotnie lub w trybie multiplayer i oferuje mocno zręcznościowy model jazdy, z zawrotnymi prędkościami, spychaniem wrogów z tras i powietrznymi akrobacjami.

Wyścigi | samochodowe | zagraj za darmo | na 2 osoby | podzielony/wspólny ekran | Xbox Play Anywhere

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Asphalt 9: Legends Premiera

26lip2018

PC AND iOS

8paź2019

Switch

2wrz2021

XONE

producent: Gameloft wydawca: Gameloft Strona oficjalna

Asphalt 9: Legends to gra wyścigowa o mobilnym rodowodzie. Produkcja korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami i opracowało ją studio Gameloft, czyli zespół, który stał za wszystkimi poprzednimi częściami serii, jak i pobocznymi odsłonami cyklu, takimi jak Asphalt Overdrive, Asphalt Nitro, Asphalt Xtreme czy Asphalt Street Storm Racing.

Mechanika

Zgodnie z tradycjami serii, gra pozwala zasiąść za kierownicą najszybszych sportowych samochodów. Autorzy uzyskali oficjalne licencje wielu producentów, dzięki czemu w grze znalazły się maszyny takich marek jak Ferrari, Porsche, Lamborghini czy W Motors. W sumie możemy zgromadzić ponad pięćdziesiąt różnych wozów.

W Asphalt 9: Legends model jazdy jest mocno zręcznościowy – nacisk położono na dynamikę i efektowność wyścigów, a nie realizm. Po maksymalnym naładowaniu paska nitro możemy na krótką chwilę osiągnąć prędkości przekraczające granicę dźwięku, a wśród dostępnych manewrów nie zabrakło obrotu o 360 stopni, szczególnie przydatnego przy atakowaniu rywali. Gracze mogą szaleć na siedemdziesięciu trasach i większość z nich zawiera rampy pozwalające na wykonywanie szaleńczych akrobacji, jak i wiele naturalnych zagrożeń, takich jak np. tornada na torach w Stanach Zjednoczonych czy lawiny w Himalajach.

Asphalt 9: Legends oferuje dwa systemy sterowania. Jeden z nich jest klasyczny dla mobilnych gier wyścigowych i zapewnia pełną kontrolę nad samochodem. Dla żółtodziobów przygotowano drugi system, zainspirowany zręcznościówkami typu endless runner, w ramach którego auto jedzie automatycznie naprzód, a my gestami wydajemy mu komendy zmiany pasa ruchu.

Tryby gry

Gra pozwala na samotną zabawę w ramach trybu kariery, gdzie możemy rozegrać ponad sześćdziesiąt sezonów obejmujących łącznie osiemset wyścigów. Nie zabrakło również multiplayera, w którym na trasie rywalizuje jednocześnie do ośmiu graczy. Autorzy przygotowali także rozbudowane opcje społecznościowe, zorganizowane wokół tworzenia sieciowych klubów.

Ostatnia modyfikacja 24 sierpnia 2021

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / podzielony ekran   Liczba graczy: 1-8  

Ocena użytkowników: 8,2 / 10 na podstawie 93 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Asphalt 9: Legends: Odpowiednia dla każdego wieku.

Asphalt 9: Legends Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i3 3.3 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki Intel HD 4000 lub lepsza
  • 2 GB HDD
  • Windows 10
iOS
AND
PC
Switch
XONE