Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiAND
Okładka Asphalt Nitro (AND)

Asphalt Nitro AND

Kolejna odsłona cyklu zręcznościowych gier wyścigowych, nad którym pieczę sprawuje francuskie studio Gameloft.

Wyścigi | samochodowe | zagraj za darmo | policyjne

Android
Okładka Asphalt Nitro (AND)

producent: Gameloft

wydawca: Gameloft

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji AND:

27października2015

Asphalt Nitro jest zręcznościową grą wyścigową, opracowaną przez francuskie studio Gameloft z myślą o urządzeniach mobilnych z systemem AND. Tytuł dystrybuowany jest w modelu darmowym z mikropłatnościami (free-to-play).

Mechanika

Rozgrywka w Asphalt Nitro opiera się na schemacie wypracowanym przez wcześniejsze gry z serii. Gracze zasiadają za kierownicą zróżnicowanych samochodów i biorą udział w szalonych wyścigach na ulicach całego świata. Do ich dyspozycji oddano garaż wypełniony kilkudziesięcioma maszynami z różnych półek cenowych – od Mini Coopera S i Alfa Romeo MiTo, przez Mitsubishi Lancer Evolution X i BMW M6, aż po supersamochody pokroju Pagani Zonda R, Ferrari LaFerrari, czy choćby Bugatti Veyron 16.4. Poszczególne pojazdy są podatne na modyfikacje – tuning obejmuje zarówno wygląd, jak i mechanikę, pozwalając na zwiększenie przyspieszenia i prędkości maksymalnej, zainstalowanie systemu podtlenku azotu (czyli tytułowego nitro, zapewniającego chwilowy zastrzyk mocy), a także na poprawę sterowności.

Same wyścigi rozgrywają się na szesnastu trasach ulokowanych w sześciu lokacjach: mowa o Włoszech, Chinach, Newadzie, Brazylii, Alpach oraz Islandii. Kluczem do sukcesu jest nie tylko posiadanie odpowiednio szybkiego auta i doskonałych umiejętności, lecz także dokładne poznanie torów, na których roi się od skoczni umożliwiających iście kaskaderskie wyczyny oraz od przydatnych skrótów. W zależności od wybranego wariantu rozgrywki, celem zmagań może być przekroczenie mety na pierwszym miejscu, eliminacja wszystkich oponentów biorących udział w wyścigu, czy choćby pokonywanie zakrętów w efektownych poślizgach i uzyskiwanie jak najwyższych wyników punktowych. Po latach absencji do łask wracają konkurencje z udziałem stróżów prawa – gracze mogą wcielić się w policjantów i łapać uczestników nielegalnych wyścigów lub stanąć po drugiej stronie barykady i uciekać przed wymiarem sprawiedliwości.

Tryby gry

Filarem Asphalt Nitro na platformie AND jest kariera podzielona na sześć sezonów. Ponadto tytuł oferuje opcję szybkiego wyścigu, a także asynchroniczny tryb multiplayer, gdzie staramy się bić rekordy ustanowione przez oponentów z całego świata.

Kwestie techniczne

Asphalt Nitro może pochwalić się wysokiej jakości, trójwymiarową oprawą graficzną. Podobać się mogą zwłaszcza dopracowane z dbałością o detale modele samochodów, a także efekty świetlne i wizualne, jak na przykład rozmycie obrazu widoczne przy wyższych prędkościach.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Rozmiar aplikacji: mała (do 50 MB)

Wymagania wiekowe Asphalt Nitro

odpowiednia dla każdego wieku