Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPS4PCXONE
Okładka Dangerous Driving (PS4)

Dangerous Driving

Gra wyścigowa zainspirowana przez kultowy cykl Burnout. W Dangerous Driving bierzemy udział w zmaganiach na kilkudziesięciu zróżnicowanych trasach, eliminując oponentów i powodując widowiskowe kraksy.

Wyścigi | samochodowe | indie | Epic Store exclusive

Okładka Dangerous Driving (PS4)

data premiery gry:

9kwi2019

PC PS4 XONE
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Dangerous Driving jest grą wyścigową, opracowaną przez niezależny zespół Three Fields Entertainment. Firma należąca do założycieli studia Criterion Games, czyli Fiony Sperry oraz Aleksa Warda, ma w swoim portfolio również takie produkcje, jak cykl Danger Zone czy gra Dangerous Golf. Tym razem mamy natomiast do czynienia z duchowym następcą kultowej serii Burnout.

Mechanika

W Dangerous Driving gracze otrzymują do dyspozycji szeroki wachlarz fikcyjnych samochodów sportowych, za których kierownicami rozbijają się na kilkudziesięciu trasach ulokowanych w siedmiu zróżnicowanych regionach. Model jazdy jest czysto zręcznościowy, wobec czego w trakcie zabawy mkniemy przed siebie z olbrzymią prędkością i pokonujemy zakręty w widowiskowych poślizgach.

W przeciwieństwie do większości gier wyścigowych przekroczenie linii mety na pierwszej pozycji nie zawsze gwarantuje nam sukces. W zawodach typu Takedown musimy bowiem eliminować przeciwników, z kolei w mistrzostwach spod szyldu Boost Chain należy dbać o jak najwyższy poziom dopalacza (ładowanego właśnie poprzez „takedowny” czy też w trakcie efektownych driftów). Na sprawdzenie czeka także tryb Eliminator, gdzie próbujemy wyeliminować całą konkurencję (wygrywa zawodnik, którego samochód jako ostatni pozostanie w jednym kawałku), oraz Pursuit Mode, gdzie wcielamy się w stróża prawa pilnującego porządku na drogach.

W miarę postępów nie tylko otrzymujemy dostep do coraz lepszych aut, lecz także zdobywamy nowe umiejętności zwiększające nasze szanse na zwycięstwo.

Tryby gry

Dangerous Driving pozwala zarówno na zabawę w pojedynkę, jak i na multiplayerową rozgrywkę przez internet, w towarzystwie maksymalnie siedmiu graczy.

Kwestie techniczne

Dangerous Driving posiada trójwymiarową grafikę wysokiej jakości. Podobać się może przede wszystkim zaawansowany model zniszczeń, jakim ulegają samochody w trakcie wyścigów. Uwagę zwraca również dopracowane otoczenie.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-8  

Nośnik: 4,6+ GB

Ocena czytelników: 1,4 / 10 na podstawie 157 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 2,9 / 10 na podstawie 89 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 124,00 PLN

Klasyfikacja PEGI Dangerous Driving

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Dangerous Driving

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i5 3.2 GHz / AMD FX-8350 4.0 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 4 GB GeForce GTX 970 / Radeon R9 290 lub lepsza
 • 12 GB HDD
 • Windows 7
 • Rekomendowane:
 • Intel Core i7 3.5 GHz / ADM FX-9590 4.7 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 4 GB GeForce GTX 970 / Radeon R9 290 lub lepsza
 • 12 GB HDD
 • Windows 10
Dangerous Driving - duchowy następca Burnouta z datą premiery i tylko w Epic Games Store
Dangerous Driving - duchowy następca Burnouta z datą premiery i tylko w Epic Games Store

wiadomość14 lutego 2019

Poznaliśmy datę premiery Dangerous Driving, czyli duchowego następcy popularnej w wielu kręgach wyścigowej serii Burnout. Tytuł ukaże się 9 kwietnia na PC, PlayStation 4 oraz Xboksie One. Na tej pierwszej platformie będzie on ekskluzywny dla Epic Games Store.

Nadjeżdża duchowy następca stworzonej przez Criterion serii Burnout
Nadjeżdża duchowy następca stworzonej przez Criterion serii Burnout

wiadomość21 czerwca 2018

Należące do założycieli firmy Criterion Games studio Three Fields Entertainment tworzy dwie nowe produkcje. Pierwsza z nich to Danger Zone 2, z kolei druga, czyli Dangerous Driving, zapowiada się na duchowego następcę cyklu Burnout.

PC
PS4
XONE