Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 czerwca 2018, 18:42

autor: Vergil

Nadjeżdża duchowy następca stworzonej przez Criterion serii Burnout

Należące do założycieli firmy Criterion Games studio Three Fields Entertainment tworzy dwie nowe produkcje. Pierwsza z nich to Danger Zone 2, z kolei druga, czyli Dangerous Driving, zapowiada się na duchowego następcę cyklu Burnout.

Właściwi ludzie na właściwym miejscu
Nadjeżdża duchowy następca stworzonej przez Criterion serii Burnout - ilustracja #1

Three Fields Entertainment należy do założycieli studia Criterion Games, czyli Fiony Sperry oraz Alexa Warda; kto jak kto, ale akurat oni powinni wiedzieć co robią, porywając się na stworzenie produkcji mającej wypełnić pustkę po kultowym Burnoucie.

Studio Three Fields Entertainment, mające w swoim portfolio takie gry, jak Dangerous Golf, Danger Zone oraz Lethal VR, pracuje nad dwiema nowymi produkcjami. Pierwszym projektem jest Danger Zone 2, którego premiera na komputerach osobistych, PlayStation 4 oraz Xboksie One odbędzie się 13 lipca 2018 roku; gra zostanie wyceniona na 19,99 dolarów, czyli około 75 złotych. Drugim zapowiedzianym dziełem tego zespołu jest natomiast Dangerous Driving, czyli gra wyścigowa, wyglądająca „na papierze” niczym duchowy następca Burnouta, szykowany do debiutu tej zimy (na pecetach oraz konsolach Sony i Microsoftu).

Danger Zone 2

Podobnie jak pierwsza część serii, Danger Zone 2 pozwoli nam zasiąść za kierownicą jednego z pojazdów i wywoływać widowiskowe kraksy. Za spowodowane przez nas zniszczenia będziemy oczywiście nagradzani punktami. Deweloperzy obiecują, że w porównaniu z ich poprzednim dziełem omawiana pozycja będzie prezentować wyraźnie wyższą jakość; kraksy mają być bardziej spektakularne, stawiane przed nami zadania – różnorodne, a w nasze ręce trafi szersza gama samochodów, którymi będziemy nie tylko pędzić na złamanie karku, lecz także driftować.

Danger Zone 2 odda w nasze ręce osiem pojazdów. - Nadjeżdża duchowy następca stworzonej przez Criterion serii Burnout - wiadomość - 2018-06-21
Danger Zone 2 odda w nasze ręce osiem pojazdów.

Danger Zone 2 zabierze nas na amerykańskie, brytyjskie i hiszpańskie autostrady, a pozwoli nam rozbijać się w dwudziestu trzech tak zwanych „czarnych punktach” umiejscowionych w siedemnastu lokacjach. Wśród ośmiu pojazdów oddanych nam do dyspozycji znajdziemy taksówkę, ciągnik siodłowy, „nudnego” sedana czy choćby wyścigowy bolid.

Produkcja działająca w oparciu o technologię Unreal Engine wykorzysta możliwości Xboksa One X i PlayStation 4 Pro; posiadacze pierwszej z wymienionych konsol będą się nią cieszyć w rozdzielczości 4K i sześćdziesięciu klatkach na sekundę.

Bolidem po autostradzie? To nie skończy się zbyt dobrze… - Nadjeżdża duchowy następca stworzonej przez Criterion serii Burnout - wiadomość - 2018-06-21
Bolidem po autostradzie? To nie skończy się zbyt dobrze…

Dangerous Driving

Dangerous Driving natomiast będzie grą wyścigową, w której powalczymy o zwycięstwo na zamkniętych trasach. Podobnie jak w grach z cyklu Burnout, tak i tutaj zmagania urozmaicą widowiskowe eliminacje adwersarzy, możliwość korzystania z dopalacza, efektowne kraksy oraz rozbudowany system zniszczeń, jakim będą ulegać samochody biorące udział w zmaganiach.

Autorzy przekonują, że to najbardziej ambitny projekt, nad którym pracowali pod szyldem Three Fields Entertainment. W chwili, w której są pisane te słowa, deweloperzy nie podzielili się jeszcze żadnymi materiałami z tej produkcji; fani kultowego cyklu od Criterion Games muszą więc popuścić wodze wyobraźni.

  1. Oficjalna strona internetowa studia Three Fields Entertainment