Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePCPS4XONE
Okładka Danger Zone 2 (PC)

Danger Zone 2

Kontynuacja zręcznościowej gry samochodowej, w której zasiadamy za kierownicą jednego z pojazdów i powodujemy widowiskowe kraksy, starając się zdobyć jak największą liczbę punktów.

Zręcznościowe | samochodowe | indie

Danger Zone 2 to druga część serii zręcznościowych gier samochodowych, za której stworzeniem stoi niezależne studio Three Fields Entertainment; mowa o firmie powołanej do życia przez założycieli słynnego Criterion Games, czyli Aleksa Warda i Fionę Sperry. Opisywana produkcja pojawiła się między innymi na platformie PS4, PC i XONE.

Mechanika

Głównym elementem zabawy w Danger Zone 2 na platformie PS4, PC i XONE jest powodowanie widowiskowych kraks, za które jesteśmy nagradzani gotówką; swoimi osiągnięciami możemy następnie pochwalić się na internetowych tablicach rekordów. Autorzy oddają do naszej dyspozycji osiem samochodów; wśród nich można znaleźć tak ciągnik siodłowy oraz sedana, jak i egzotyczne superauto czy wyścigowy bolid. W przeciwieństwie do pierwszej odsłony cyklu, której akcja toczyła się w specjalnej strefie testowej, zmagania toczymy na amerykańskich, brytyjskich oraz hiszpańskich autostradach, starając się zrobić jak największe zamieszanie w dwudziestu trzech tak zwanych „czarnych punktach” umiejscowionych w siedemnastu lokacjach.

Kwestie techniczne

Podobnie jak wcześniejsze gry zespołu Three Fields Entertainment, Danger Zone 2 działa w oparciu o silnik graficzny Unreal Engine 4; tytuł korzysta też z zaawansowanej technologii dbającej o fizykę trójwymiarowych obiektów. Konsolowe wersje gry robi użytek z możliwości oferowanych przez Xboksa One X oraz PlayStation 4 Pro.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Cena gry w dniu premiery: 71,99 PLN

Gry podobne do Danger Zone 2

Wymagania wiekowe Danger Zone 2

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Danger Zone 2

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i7 3.5 GHz / AMD FX-9590 4.7 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 4 GB GeForce GTX 970 / Radeon R9 290 lub lepsza, 12 GB HDD, Windows 10 64-bit
Minimalne: Intel Core i5 3.2 GHz / AMD FX-8350 4.0 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 750 Ti / Radeon R7 265 lub lepsza, 12 GB HDD, Windows 7 64-bit

Nadjeżdża duchowy następca stworzonej przez Criterion serii Burnout
Nadjeżdża duchowy następca stworzonej przez Criterion serii Burnout

wiadomość21 czerwca 2018

Należące do założycieli firmy Criterion Games studio Three Fields Entertainment tworzy dwie nowe produkcje. Pierwsza z nich to Danger Zone 2, z kolei druga, czyli Dangerous Driving, zapowiada się na duchowego następcę cyklu Burnout.

PC
PS4
XONE