Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePS4PC
Okładka Lethal VR (PS4)

Lethal VR

Dzieło zespołu Three Fields Entertainment, powołanego do życia przez założycieli legendarnego studia Criterion Software. Tym razem mamy do czynienia z pierwszoosobową zręcznościówką opracowaną z myślą o goglach wirtualnej rzeczywistości.

Zręcznościowe | FPP | FPS | PlayStation Move | strzelanki | PlayStation VR | HTC Vive | rzeczywistość wirtualna

Okładka Lethal VR (PS4)

data premiery gry:

8lis2016

PC

24sty2017

PS4
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Lethal VR na PS4 i PC to zręcznościowa gra stworzona wyłącznie z myślą o okularach rzeczywistości wirtualnej. Za produkcję tytułu odpowiada niezależne amerykańskie studio Three Fields Entertainment, które zostało powołane do życia w 2014 roku przez Alexa Warda i Fionę Sperry, czyli twórców legendarnego Criterion Software – ekipy odpowiedzialnej między innymi za serię Burnout oraz niektóre części Need For Speed. Zespół ma na koncie takie gry jak symulator golfa Dangerous Golf oraz samochodową zręcznościówkę Danger Zone.

Mechanika

W Lethal VR wcielamy się w kandydata na agenta FBI, który zostaje poddany wielu próbom sprawdzającym jego umiejętności władania bronią palną i białą. Akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby. Wirtualna postać gracza nie może się przemieszczać i ograniczona jest do jednego punktu na arenie, na której odbywają się kolejne wyzwania. W sumie twórcy przygotowali pięć rodzajów misji:

  1. Quick Draw – na dany znak gracze muszą jak najszybciej wystrzelić z pistoletu;
  2. Knife Throw – gracze rzucają małymi nożami w okrągłe tarcze, starając się trafić w sam ich środek;
  3. Sharpshooter – korzystając z broni palnej, gracze muszą wyeliminować jak najwięcej statycznych celów, które otaczają ich ze wszystkich stron;
  4. Rapid Fire – trzymając pistolety w obu rękach, staramy się jak najszybciej wyeliminować wszystkie cele. Grający muszą opanować sztukę szybkiego przeładowywania broni oraz uważać na tarcze symulujące cywilów, za których trafienie przyznawane są kary punktowe;
  5. Combat – tryb sprawdza wszystkie nabyte umiejętności graczy, przenosząc ich na sam środek ulicy opanowanej przez przestępców. Musimy nie tylko błyskawicznie wyeliminować przeciwników i uważać na cywilów, ale także schylać się i klękać, starając się oddać salwy w niektóre trudno dostępne miejsca.

Skuteczność gracza we wszystkich misjach jest oceniana przez AI, które następnie przyznaje mu notę punktową. Rezultaty możemy porównywać z innymi osobami dzięki sieciowym tablicom wyników.

Kwestie techniczne

Lethal VR korzysta z silnika Unreal Engine 4 oraz z zaawansowanej technologii symulującej fizykę trójwymiarowych obiektów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Lethal VR

odpowiednia dla każdego wieku

PC
PS4