Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 marca 2018, 10:25

autor: Movis

Brigitte nową postacią w Overwatch

Firma Blizzard w końcu przedstawiła długo oczekiwaną, 27. postać w strzelance Overwatch. Brigitte Lindholm, giermek Reinhardta i rasowa inżynier, miesza umiejętności tanka i wsparcia, skupiając się na zapewnianiu dodatkowego pancerza.

Strzelanka Overwatch dość intensywnie rozwija się na początku 2018 roku. Od stycznia mieliśmy okazję sprawdzić nową mapę Blizzard World, pobawić się w okolicznościowym wydarzeniu Rok Psa, a teraz nadeszła pora na kolejną zmianę w metagrze i dodanie do niej nowej bohaterki.

Brigitte Lindholm to najmłodsza córa inżyniera Torbjörna, która specjalizuje się we wspieraniu swojej drużyny za pomocą pancerza. Początkowo była usatysfakcjonowana rolą giermka-mechanika Reinhardta – swoją drogą jej ojca chrzestnego – lecz z czasem postanowiła w tajemnicy wykuć własną zbroję i dołączyć do walki w pierwszym szeregu.

Brigitte - gdy nikt w twojej drużynie nie wybrał ani healera, ani tanka! - Brigitte nową postacią w Overwatch - wiadomość - 2018-03-01
Brigitte - gdy nikt w twojej drużynie nie wybrał ani healera, ani tanka!

Dla Brigitte najlepszą obroną jest… obrona. Jest siódmą bohaterką wsparcia, a jej umiejętności zgadzają się z fabularną historią i prezentują swego rodzaju miks zdolności jej ojca oraz Reinhardta. Rozrzucane pakiety regeneracyjne leczą sojuszników, ale zapewniają też pancerz tym w pełni sił (podobnie jak robi to Torbjörn). Jej broń jest zaś wyraźnie wzorowana na broni rycerza, któremu służy. Rakietowy korbacz pozwala na uderzanie wielu przeciwników jednocześnie, a tarcza osłonowa chroni ją i znajdujących się za nią sojuszników.

Jeśli wróg jest dalej, łańcuch korbacza może się wydłużyć i w pojedynczym trzaśnięciu odrzucić wroga. Inną metodą na skracanie dystansu jest szarża z tarczą, znowu bliźniaczo podobna do rakietowego przyśpieszenia pewnego Niemca z wielkim młotem. Umiejętność specjalna Natchnienie przyśpiesza zaś wszystkich przyjaciół w okolicy i zapewnia jednorazowy bonus do pancerza, którzy utrzymuje się tak długo, aż nie zniszczą go obrażenia.

Szwedka (po polsku brzmiąca wyjątkowo staro) wydaje się dość interesującą propozycją dla lubujących się we wsparciu graczy. Wygląda na to, że taka hybryda tanka i supporta może stać się ostatnią deską ratunku dla zespołów odmawiających współpracy przy komponowaniu drużyny (6x atak pozdrawia), ale także być gratką dla zawodników, którzy dotychczas omijali wsparcie, bo „tam tylko się leczy”.

Brigitte obecnie znajduje się na Publicznym Serwerze Testowym. Blizzard na razie nie zdradził, kiedy trafi do normalnych rozgrywek.

  1. Oficjalna strona gry Overwatch
  2. Recenzja gry Overwatch – Blizzard pozamiatał
  3. Overwatch – kompendium wiedzy