Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 lutego 2018, 08:39

autor: AlexB

Overwatch - Rok Psa i powrót trybu Capture the Flag [Aktualizacja: start wydarzenia]

Jeff Kaplan, reżyser Overwatch, podzielił się kilkoma szczegółami na temat kolejnego wydarzenia specjalnego w grze – Chińskiego Nowego Roku. Zdradził on między innymi, że z tej okazji pojawi się nowa mapa zaprojektowana specjalnie na potrzeby trybu Capture the Flag. Event wystartuje 8 lutego na PC, PlayStation 4 oraz Xboksie One.

D.Va już nie może doczekać się jutra i startu nowego wydarzenia specjalnego w Overwatch. - Overwatch - Rok Psa i powrót trybu Capture the Flag [Aktualizacja: start wydarzenia] - wiadomość - 2018-02-09
D.Va już nie może doczekać się jutra i startu nowego wydarzenia specjalnego w Overwatch.

Aktualizacja

Zgodnie z zapowiedziami, wydarzenie Rok Psa zadebiutowało na serwerach Overwatch na PC, PlayStation 4 oraz Xboksie One. Potrwa ono do 5 marca. Z tej okazji twórcy zaprezentowali nowy zwiastun i wszystkie specjalne elementy kosmetyczne, jakie można zdobyć w czasie trwania tego eventu (warto zaznaczyć, że część z nich była już obecna w ubiegłym roku; są one dostępne po obniżonych cenach). Całość do obejrzenia znajduje się tutaj.

Oryginalna wiadomość

ROK PSA W OVERWATCH W SKRÓCIE:
  • start – 8 lutego;
  • nowy, ulepszony tryb Capture the Flag;
  • nowa mapa, Ayutthaya, zaprojektowana specjalnie na potrzeby Capture the Flag;
  • czterotygodniowy sezon rywalizacji w okolicznościowym trybie;
  • ponad 50 przedmiotów kosmetycznych do zdobycia, tematycznie związanych z Chińskim Nowym Rokiem.

Chiński Nowy Rok, jedno z największych i najważniejszych świąt na Dalekim Wschodzie, za pasem. Już 16 lutego mieszkańcy Państwa Środka będą świętowali wejście w Rok Psa. Na tę okazję wiele serwisów i gier sieciowych przygotowuje specjalne wydarzenia, tematycznie związane z nadchodzącą celebracją. Wyjątkiem pod tym względem nie jest Overwatch. Chiński Nowy Rok po raz pierwszy zagościł w tej popularnej strzelance sieciowej od firmy Blizzard nieco ponad dwanaście miesięcy temu. W ubiegłym tygodniu dowiedzieliśmy się, że 8 lutego na PC, PlayStation 4 oraz Xboksie One wystartuje kolejna edycja tego eventu. Gracze nie znali zbyt wielu szczegółów na jego temat, aż do wczorajszej nocy. Wówczas to na oficjalnym kanale Overwatch w serwisie YouTube pojawił się film, na którym Jeff Kaplan, reżyser gry, mówi o tym, co pojawi się w tytule przy okazji Roku Psa.

Przede wszystkim, co jest nieodłączną rzeczą dla każdego wydarzenia specjalnego w Overwatch, w czasie trwania Roku Psa będzie można zdobyć specjalne, związane z motywem głównym przedmioty kosmetyczne, takie jak skórki postaci, animacje czy awatary. Będzie ich łącznie ponad 50, w tym 6 legendarnych wariantów wyglądu (po jednym między innymi dla Łaski i Genji'ego). Ponadto do gry powróci tryb Capture the Flag, który zadebiutował w ubiegłym roku pod nazwą „Łap Koguta”. Z nim wiążą się chyba największe niespodzianki. Po pierwsze, twórcy przygotowali zupełnie nową mapę o nazwie Ayutthaya, zaprojektowaną specjalnie na potrzeby trybu Capture the Flag. Oto, w jaki sposób Kaplan wypowiedział się na jej temat:

Nowa mapa umiejscowiona jest w Tajlandii. Naprawdę cieszy oko. Jedna jej część nawiązuje do starożytności – przedstawia przepiękną świątynię. Natomiast druga, również bardzo ładna, jest bardzo nowoczesna. Myślę, że jej wygląd przypadnie Wam do gustu.

Rok Psa w Overwatch potrwa cztery tygodnie. - Overwatch - Rok Psa i powrót trybu Capture the Flag [Aktualizacja: start wydarzenia] - wiadomość - 2018-02-09
Rok Psa w Overwatch potrwa cztery tygodnie.

Po drugie, sam tryb Capture the Flag doczekał się licznych usprawnień. Przede wszystkim wyeliminowano możliwość remisu. Teraz gdy pod koniec meczu liczba zdobytych punktów przez obie drużyny będzie ta sama, rozpocznie się dogrywka, podczas której flagi obu ekip zostaną przesunięte bliżej środka planszy. Ta, której uda się jako pierwszej zdobyć punkt w tej sytuacji, wygrywa. Ponadto umiejętności niektórych postaci, jak na przykład szybsze poruszanie się lub nietykalność, spowodują upuszczenie przez nie flagi. Ma to nieco utrudnić zabawę.

Wydarzenie Rok Psa potrwa cztery tygodnie. Przez ten czas gracze będą mogli wziąć udział w rankingowych meczach w trybie Capture the Flag. Najlepszych 500 z nich pod koniec sezonu otrzyma specjalne przedmioty kosmetyczne - spraye oraz awatary.